Famfáry, prosím! Google vydal nový Nexus 9!

0

Nexus 9 Google

Konečně jsme se po roce opět dočkali. Před malou chvílí totiž společnost Google „představila“ (v uvozovkách, neboť se žádné představení nekonalo) svůj nový tablet z rodiny Nexus, který tentokrát nese označení číslem 9. S číslem 9 jsme se zároveň dočkali i prvního Nexus tabletu od společnosti HTC.

Android 5.0

S novým Nexusem společnost Google vydala i novou verzi operačního systému, která nese označení Android 5.0 Lollipop. O samotném systému jsme se již zmínili v samostatném článku.

Tablet od HTC

Jak jsem již řekl, nový Nexus 9 je prvním tabletem, který je vyroben společností HTC. A není se čemu divit – telefony od této společnosti jsou totiž velice kvalitně zpracovány (mířím tím na rodinu One), díky čemuž se můžeme dočkat velice zajímavého tabletu.

Tablet má úhlopříčku úhlopříčku úctyhodných 8,9″, což bych osobně považoval za velice příjemnou velikost displeje. Co se týče rozlišení displeje, nalezneme zde panel, který disponuje rozlišením 2048 x 1536 pixelů (288 ppi, poměr stran 4:3)

Výkonu na rozdávání

Nový Nexus 9 má ale také (oproti svému předchůdci) výrazně vylepšený hardware. Díky tomu můžeme v novém Nexusu nalézt procesor od společnosti nVidia, a to konkrétně s označením K1. Ten je taktován na @2,5GHz a disponuje dvěma výpočetními jádry, které ale pracují na 64-bitech. Procesoru bude dále napomáhat 2GB operační paměti a grafika Kepler se 192 grafickými jádry. Tablet se bude dodávat ve dvou verzích – 16 a 32GB.

Co se týče fotoaparátu, nalezneme v Nexusu 9 výrazně vylepšenou výbavu oproti předchůdci. Zadní fotoaparát disponuje rozlišením 8MP, a přední kamerka disponuje rozlišením 1,6MP.

Otázkou ale zůstává, jak bude na takový výkon reagovat baterie. Ta má kapacitu 6700mAh a dle slov Google by tablet měl zůstat v činnosti zhruba 9 hodin. Otázkou ale bude, jak tomu bude v reálu. Přeci jen, nový Nexus má vysoce výkonný procesor a vysoké rozlišení displeje, což bude pro baterii trochu zkouška ohněm.

Nexus 9 Nexus 9 tablet

Cena a dostupnost

Datum, kdy bychom si mohli poprvé koupit Nexus 9, bylo stanoveno na 12. listopadu tohoto roku. Předobjednávky začnou 17. října. Co se týče ceny, za 16GB WiFi model si připravte 399 USD (8600 korun), a za 32GB model 479USD (zhruba 10500 korun).

 N9-grid1 N9-grid3

Líbí se Vám nový Nexus 9?

Zdroje: PA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here