Vývojáři aplikací ztrácí kvůli fragmentaci zájem o Android [statistika]

1

Android začíná výrazně pociťovat následky jedné z nevýhod, která je nejčastěji kritizována: fragmentace. Obrovské množství zařízení se zcela rozdílnou hardwarovou výbavou a verzí operačního systému způsobuje vrásky na čele většině vývojářů vytvářejících aplikace pro Android. A podle nedávného výzkumu analytické společnosti IDC, která oslovila 2 173 vývojářů mobilních aplikací, už některým z nich dochází trpělivost.

Je to vůbec poprvé, co fragmentace Androidu způsobuje, že vývojáři začínají přehodnocovat své záměry. Zatímco dříve byli stejně ochotní pracovat na aplikacích pro Android a iOS, dnes dávají z výše uvedených důvodů přednost operačnímu systému od Apple. Pouze 79 % vývojářů uvedlo, že se „velmi zajímají“ o vývoj aplikací pro smartphony s Androidem a u tabletů byl podíl dokonce jen 66%. Z důvodu fragmentace byla vytvořena nová kategorie pro tablety s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. O vývoj pro nejnovější verzi operačního systému se zajímá jen polovina vývojářů.

Mike King, hlavní mobilní stratég společnosti Appcelerator uvedl, že jsme svědky stabilního poklesu zájmu o Android mezi vývojáři aplikací. Problémy by Androidu v dlouhodobém horizontu mohl způsobit také rozvíjející se operační systém Windows Phone od Microsoftu.

 

zdroj: pa

  • Googlu to očividně nevadí a už známe kódová označení nových 2 systémů…