V taiwanské verzi Android Marketu už nenajdete placené aplikace

2

Rozpor mezi taiwanskou vládou a Googlem má zajímavý výsledek: v Taiwanu už nekoupíte placené aplikace z Android Marketu. Taiwan totiž požadoval po Googlu alespoň 7denní lhůtu na vrácení všech placených aplikací z Android Marketu, absence zkušební doby je totiž údajně v rozporu s taiwanskými zákony na ochranu spotřebitele. Na počátku tohoto měsíce dala taiwanská vláda Googlu 15denní lhůtu na úpravu své obchodní politiky, aby byla zavedena alespoň 7denní zkušební lhůta u všech placených aplikací. Google ale odmítl vyhovět a Taiwan tak pohrozil pokutou 1 milion dolarů, zdárný konec nemělo ani včerejší jednání zástupců Taiwanu s Googlem. Výsledkem je odstranění všech aplikací z taiwanské verze Android Marketu, což samozřejmě pobouřilo obyčejný taiwanský lid.

Taiwan údajně nehodlá ustoupit a „nutit tak spotřebitele, aby se vzdali svých práv.“ Stažena by neměla být ani pokuta. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet, v brzké době ale očekáváme dohodu mezi taiwanskou vládou a Googlem, který určitě nebude chtít přicházet o zisky.

Podobný problém měl i Apple, ten ale okamžitě přistoupil na podmínky taiwanské vlády.

zdroj: ap

2 KOMENTÁŘE

  1. Sice se mi zda 7dni na vraceni penez tak trochu moc, to by zase lidi zneuzivali svych prav, stacil by tak 1 den na otestovani aplikace ci hry. Zas ma jejich vlada pravdu v tom, ze nechteji, aby se lide vzdavali svych prav a 15 minut co zde panuje je nehorazne kratka doba, to hry co maji vetsi objem dat, tak nekdy ani nestihnete program spustit a uz vam limit na vraceni penez vyprsel, tedy vyhozene penize za nic. Chtelo by to Google donutit k zamysleni a spise donutit k zamysleni i nasi vladu, aby s timto neco delali.

  2. To fakt 15-ti minutový limit je opravdu k vzteku. Dříve bylo myslím 24 hodin a za tu dobu jsem zjistil zda aplikace funguje tak jak já potřebuji.

    TO LUBIQUS
    Tohle chtít po naší vládě?? Ta je jen k smíchu….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here