Sony možná uvažuje o nahrazení Androidu vlastním Vita OS

5

Kazuo Hirai, nadcházející výkonný ředitel společnosti Sony, se v nedávném rozhovoru rozpovídal na téma mobilních operačních systémů a tak trochu naznačil, že společnost jako taková uvažuje o alespoň částečném nahrazení Androidu na mobilních zařízeních vlastním operačním systémem Vita OS.

Konkrétně řekl:

„if you’re asking if we’ve made it in a way that’s expandable, so that it’s possible to apply to smartphones and tablets on top of achieving the high responsiveness we need for gaming devices — it is possible,“  „that doesn’t mean that we’re applying it to smartphones and tablets at this point in time, but it’s been designed with expandability in mind.“

Pokud se mě zeptáte, jestli jsme jej [Vita OS] udělali rozšířitelným, pak ano, je jej možné dostat na chytré telefony a tablety a zároveň dostáhnout vysoké rychlosti, kterou potřebujeme na herních zařízeních“ „To neznamená, že momentálně pracujeme na jeho [Vita OS] přeportování na chytré telefony a tablety, ale byl [Vita OS] navržen s tím, že je to možné.

Je tedy zřejmé, že v několika příštích měsících se telefonů a tabletů s Vitou rozhodně nedočkáme, v horizontu let by to již ale možné být mohlo. Přeci jen, společnost a konkrétně její mobilní divize na tom není v poslední době nejlépe a tak se bude určitě snažit přijít s něčím, co jí pomůže. A tím by právě vlastní systém, který by mohla dokonale propojit se svými konzolemi a handheldy, mohl být.

A co si myslíte Vy? Měla by Sony od Androidu upustit nebo by ji to naopak jen uškodilo?

 • myslím si že uškodí… kór prosadit něco nového na takto rozjetém trhu je něco velmi náročného, jak finančně, tak oslovením kvalitou svého produktu… a pokud mají finanční problémy, tak to asi není nejlepší krok…

 • Kryštof Solař

  Můj názor je také zůstat při androidu připadá mi to nejvíc rozumné a dále jak už napsal někdo předemnou. Za mě tedy určitě ne.

 • Jimmy

  Ono už je lepší jen kuli roztříštěnosti platforem. Byla by to škoda

 • CarlosWMAN

  Kdyby VITA byla kompatibilní s apps na Android, tak jedině, jinak myslím, že to nemá naději na úspěch.

 • MartinezZ

  Ta roztříštěnost platforem je už teď ne´měrná, každá další je vyložená hloupost. Windows Phone, Android (extra u každého výrobce), Bada, Symbian, MeeGo… Smysl má snad zůstat jen Windows Phonu a Androidu, všechno ostatní je jen na pár přístrojích a rozhodně by se více vyvíjelo na dvě hlavní platformy než na X různých. Teď ještě „unifikovat“ Androida tak, aby byl všude stejný a ne, že si každý výrobce přidá haldu svého odpadu a vytvoří si tak vlastně separátní Android.

  Aby měl každý výrobce vlastní OS je krok zpět. A jestli je na tom Sony Mobile špatně, tak je to skutečně krok správným směrem, začít si hrát na svém vlastním novém, prázdném písečku bez báboviček.