Sony Ericsson ve 2. čtvrtletí 2011: o 150 % více prodaných Androidů i červená čísla

0

Sony Ericsson zveřejnil své prodejní výsledky za druhé čtvrtletí 2011. Japonsko-švédský výrobce se může radovat ze 150% nárůstu prodeje telefonů z řady Xperia, kterou dnes tvoří jen smartphony s operačním systémem Google Android, ve srovnáním se stejným obdobím v minulém roce. Ty tak tvoří už 70 % celkových tržeb, zbylá procenta patří telefonům bez operačního systému. Společnost odhaduje, že její podíl na trhu telefonů s Androidem je 11%. Xperií prodal Sony Ericsson 7,6 milionů kusů, na tchajwanské HTC, které prodalo více než 11 milionů smartphonů, ale zatím ztrácí.

Tím ale končí ta šťastnější část, další výsledky totiž už tak pozitivní nejsou. Tržby klesly na 1193 milionů eur, to znamená meziroční pokles o 32 % a ve srovnání s prvním čtvrtletím letošního roku o 4 %. Sony Ericsson se v tomto čtvrtletí nedostal do černých čísel. Zatímco ve druhém čtvrtletí 2010 vydělal 12 milionů eur, v posledním sledovaném období se dostal do ztráty 50 milionů eur.

Další čtvrtletí snad bude pro společnost veselejší, hlavním důvodem neúspěchu bylo totiž letošní zemětřesení a tsunami v Japonsku, které znatelně omezilo výrobu.

zdroj: sony ericsson

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here