Sony Ericsson v roce 2011: ztráta 243 milionů eur

1

Sony Ericsson zveřejnil své finanční výsledky za poslední čtvrtletí roku 2011. Společnost se dostala do ztráty 207 milionů eur (5,3 miliard korun), kterou přisuzuje „intenzivní konkurenci, narušení cen a restrukturalizačním nákladům.“ Stejné období roku 2010 společnost ukončila se ziskem 8 milionů eur. Za celý rok 2011 Sony Ericsson ztratil 247 milionů eur.

Na přelomu ledna a února se plánuje úplné dokončení akvizice, po které by 100% podíl ve společnosti mělo mít Sony. I tento krok by měl pomoct v záchraně devátého největšího výrobce mobilních telefonů na světě.

Na trh mobilních telefonů s Androidem nastoupil Sony Ericsson v roce 2010, kdy se začala prodávat Xperia X10. Nebyl to zrovna nejideálnější vstup: kvalitnímu hardwaru totiž dělal problémy nepovedený software s velmi pomalými aktualizacemi. Od té doby „zaspala“ společnost ve vývoji a v současné době spíše pouze dohání konkurenci. Na CES 2012 představilo Sony dva nové zajímavé smartphony s podobnými specifikacemi: Xperia Ion pro USA a Xperia S pro zbytek světa.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here