Snapdragon Game Pack – nový herní obchod od Qualcommu

1

Stejně jako dříve NVIdia, tak i Qualcomm se nedávno rozhodl, že exkluzivní anebo alespoň speciálně optimalizované hry pro určitou platformu jsou dobrá věc. A tak neváhal a představil svůj vlastní obchod s hrami, ve kterém nalezneme tituly šité přímo na míru grafickým čipům Adreno a procesorům Snapdragon.

Celkové by jich v Snapdragon Game Packu, jak se nový market bude nazývat, mělo být kolem 100. A nebojte se, že půjde o nezajímavé tituly, spolupráci již potvrdila studia jako Polarbit, Glu, Namco a Gameloft.

Na jednu stranu tuto iniciativu chválím, pořádná optimalizace je leckdy důležitější než hrubý výkon, na stranu druhou se zase prohlubuje fragmentace a to rozhodně není dobré.

Doufejme tedy alespoň, že market bude řešen stejně jako Tegra Zone, takže samotný nákup bude probíhat skrze Android market. Osobně však této možnosti moc nevěřím, v podstatě totiž není důvod, proč si nechat unikat možné zisky.

Nakonec jen musíme doufat, že se fragmentace nebude moc prohlubovat, to by totiž Android akorát tak znechutilo jak uživatelům, tak herním studiím a nakonec bychom mohli dopadnout jako Windows Mobile 6.x.

Zdroj: phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here