Smartphone od čínského Oppo – konkurence pro Huawei P1 S?

9

Na internet unikly fotografie připravovaného telefonu od čínského výrobce Oppo. Nebyla by to zas tak zásadní zpráva, kdyby Oppo neslibovalo tloušťku telefonu pouhých 6,65 mm, což je o 0,03 mm méně, než má doposud král v kategorii „nejtenčí smartphone“ Huawei P1 S.

Jak můžeme na fotografii vidět, tělo by mělo mít černý povrch s kovovým rámem po obvodu. V rámu jsou umístěna 3 hardwarová tlačítka. Telefon na fotce vypadá opravdu velmi přitažlivě, informace o výbavě, uvedení na trh či ceně zatím bohužel nejsou dostupné.

Co si o neustálém předhánění v minimalizaci tloušťky myslíte? Kam až výrobci budou schopni zajít, aby upoutali pozornost? Je vůbec možné takto tenký telefon ještě pohodlně ovládat jednou rukou?

Zdroj: talkandroid.com

9 KOMENTÁŘE

  • Takovou vizi měla už před 4-5 lety Nokia se svým konceptem Nokia Morph. Tehdy úchvatné sci-fi, na které se všichni těšili. Teď to jde s Nokií bohužel od 10 k 5, tak kdo ví, zda se toho někdy od Nokie dočkáme. Zmíněný koncept je hezky zpracovaný na videu níže:

   http://www.youtube.com/watch?v=IX-gTobCJHs

   • Nemel neco podobneho v reklame nedavno samsung? kazdopadne je to jen otazkou casu. ale rozhodne bude treba nejake pouzdro s baterii a hlavne procesorem, pripadne nejakymi jinymi svaby 🙂 ktere komunikuje bezdratove s displejem.

    a pred oblicejem bude litat kamerka :-))))

 1. Dle mého jdou výrobci (krom Motoroly) naprosto nesmyslnou cestou. Pro mě je ideální tloušťka pro držení cca 1 cm a všechno pod je zbytečné a hlavně na úkor tak důležité baterie. Měl jsem HTC One X a šel jsem ho po jednom dni vrátit, mnohem přitažlivěji a funkčněji se mi jeví můj původní telefon Motorola Atrix s baterií 1950mAh a 4″ displayem a ne One X s baterií 1800mAh a 4,7″ displayem. Jsou to tenká pádla naprosto o ničem a s mizernou výdrží. Až udělají 4,3″ display, hi-tech parametry RAM a CPU, kovové tělo (jako praktikuje HTC), 3300mAh baterii jako má např. Motorola Razr MAXX nebo údajná Motorola Atrix 3 a hlavně nebudou blbnout s nevyměnitelnou baterií a bez rozšiřitelnosti kartami, tak se ani neohlédnu a půjdu si ho koupit během minuty.

  • A jen dodatek, na Atrixu první generace mi vadí jen to, že má záda z lesklého plastu, klouže a vrže,jinak dokonalé zařízení, které po vyladění může směle soupeřit i se současnou vyšší střední třídou.

   • Myslím, že 3300mAh baterie je sen většiny majitelů nových telefonů. Kdo první si to z výrobců uvědomí, ten si taky dle mého názoru vydělá…

 2. Nevím jak vám, ale mě tento telefon hodně připomíná iPhone 4. Že by nové kolo soudních sporů? 🙂 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here