Samsung ve Finsku předběhl Nokii, vybuduje tam dokonce i výzkumné centrum

1

Samsung Logo

Situace pro Nokiu není dobrá. Její sázka na Windows Phone se příliš neosvědčila a někteří odborníci vidí jedinou možnost – Android. Ovšem mezitím, co finský výrobce tuto možnost odmítá, propadá se stále do větší propasti. Dokonce i domácí Finsko dalo raději přednost Samsungu a ten se tak stal na tamním trhu jedničkou.

Za první čtvrtletí se ve Finsku prodalo na 587 000 telefonů. Z tohoto celku patří 33,6 procent právě Nokii, to je asi 196 000 kusů. Není to sice málo, ale oproti stejnému období minulého roku se jedná o 14,4% propad. Samsung nyní drží tržní podíl na 36 procentech.

Samsung také plánuje otevřít nové vývojové středisko. A zřejmě to nebude nikde jinde, než právě ve Finsku. Stát by se tak mělo už 13. června. Není známo, jakým směrem bude středisko zaměřeno. Lze však očekávat, že odborníci, kteří odešli od Nokie nebo plánují odejít, by zřejmě našli uplatnění právě v tomto centru – to by pro Nokii znamenalo další problémy. Plánovaná by měla být i spolupráce s finským VTT Technical Research.

Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, a to nejen ve Finsku, ale také v celé Evropě.

zdroj: androidbeatengadget

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here