Samsung ukázal Galaxy S4 s OS Tizen

3

O tom, že společnost Samsung chystá svůj vlastní operační systém, se ví již dlouhou dobu. Ten by měl nést název Tizen a zanedlouho by měl právě tento systém nahradit Android v telefonech od Samsungu.

O Tizenu

Tizen OS je operační systém pro mobilní telefony, který momentálně vyvíjí společnost Samsung ve spolupráci se společností Intel. Celý systém běží na Linuxovém jádře, stejně jako Android, přičemž se mluví i o tom, že na Tizenu půjdou spustit aplikace, které byly naprogramovány například pro Android. Tím by se operační systém zbavil jednoho z neduhů – nedostatku aplikací.

Velký krok pro Samsung

To, že Samsung si naprogramuje vlastní operační systém, není nic zvláštního – v minulosti již vlastnil například Badu, která ovšem byla velmi nepopulární a na trhu se neuchytla. Skok z Androidu na Tizen bude velmi velký, težký a nákladný, což by mohlo společnost Samsung i vytrestat. Odměnou za to ale bude vyladěný systém, který poběží přesně tak, jak Samsung bude chtít.

Na systému se v těchto chvílích neustále pracuje, o tom svědčí i fotka, která se dostala na internet. Ta zachycuje Samsung Galaxy S4 s jednou z testovacích verzí tohoto operačního systému.

galaxy-s4-tizen-1 galaxy-s4-tizen-2

Ale proč vlastní systém?

Otázkou ale zůstává, proč se Samsung rozhodl vyvíjet vlastní systém. Systém Android je velmi skvěle zaběhlý a jeho zhroucení či výrazný úpadek se neočekává. Navíc, výrobce má v tomto systému postavenou svoji nástavbu, kterou rozhodně bude škoda vyhodit „do koše“. Velkou neznámou je také úspěšnost tohoto nového systému, který může být naprostý propadák, protože se na trhu neuchytí, díky jeho přesycenosti – momentálně je na trhu dostatek OS a v budoucnu budou jen přibývat.

 

Zdroj: Phandroid

3 KOMENTÁŘE

    • Protože vidíte čtvereček, což si teď všichni myslí, že znamená Metro. Jinak si neumím vysvětlit, proč vás napadl W8…

      Tak nebo tak Samsungu to přeji. Jejich operační systém narvou do všech telefonů a jejich zisky půjdou dolů doufám… 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here