Samsung si nechal patentovat tablet se dvěma displayi

3

„Jeden display je dobrý, ale dva jsou lepší.“ Tak nějak by se dal popsat návrh nového tabletu, který si nechal Samsung patentovat. Na internetu se objevily skicy onoho patentu, který hodně připomíná poměrně nevydařený model Sony Tablet P, který byl mnohými uživateli označen za nepraktický, těžko ovladatelný a špatně použitelný.

Patentovaný konpcet Samsungu zobrazuje dva panely, které jsou větší a užší než u zmiňovaného Tabletu P od Sony. Samotný vzhled spíše připomíná laptop, nežli tablet. K tělu tohoto zařízení se bude dát upevnit odnímatelná ovládací jednotka. Zdvojený display o velikosti 7″ bude umožňovat práci, jako by se jednalo o jeden (díky orámování uprostřed těla to však nebude žádná sláva) a nebo odděleně (což zní lépe, avšak je to stále dosti zvláštní). Využitím míří pravděpodobně Samsung na segment podnikatelů.

Zatím není jasné, jaký operační systém bude se zařízením dodávat, ani kdy (a jestli) bude zařízení uvedeno na trh.

Co si o tomto zařízení myslíte vy? Máte zkušenosti se Sony Tablet P nebo jiným zařízením, které využívá duální display?

Zdroj: androidcomunity.com, androidguys.com

  • yesbook
    • Martin Polický

      Zajímavý článek, díky za link. Ani jsem tehdy nepostřehl, že Acer podobný koncept také měl. U Samsungu bude určitě menší velikost displaye a troufnu si říct, že i startovací cena. Dle článku z živě.cz začínal zmíněný Acer na 45.000 Kč, což je nářez.

  • pan_diskuter

    Ukažte mi toho blba, co jim to patentoval…