Samsung s Googlem mají herní plán proti Applu, který by mohl vést k vzájemnému licencování patentů

1

„Ty soudní spory každýho jenom otravují, já bych všechny ty patenty a průmyslové vzory zakázal/a“ si řekla anebo alespoň určitě jednoho krásného dne pomyslela valná většina z nás. Pořádná reforma patentového práva bohužel stále nepřichází a tak by se mohlo zdát, že se konce nesmyslných bitev snad nikdy nedočkáme.

Naštěstí by jich v dohledné době mohlo alespoň výrazně ubýt. Samsung totiž oznámil, že se spojil s Googlem a připravil s ním strategii, která by v konečném důsledku měla vyustit v dohodu o vzájemném licencování patentů s Applem.

„Je zatím příliš brzo na komentování našeho herního plánu (s Googlem) v právní bitvě. Určitě ale uděláme vše, abychom nechali Apple, který využíval naší technologie, platit. Souboje budou dramatičtější a možnost příměří ve formě vzájemného licencování se tak stává pravděpodobnější.“

Než soudní spory Apple a Samsungu skončí, tak se zřejmě dočkáme ještě několika nepříjemných mezivýsledků, jako třeba dalších zákazů telefonů. V konečném důsledku ale zřejmě konečně dojde k příměří a vzájemnému poskytnutí patentů.

Zdroj: Korean Times via talk

 

  • Dsadasa

    Problem je v tom ze pro Apple je vetsi vyhodou vest soudni spory a zakazat aspon na cas prodeje ruznych konkurencnich zarizeni nez se dohadovat s googlem a samsungem. Strategie Applu je zamezit pristup ke konkurencim zarizenim aby nemel zákazník na výber a koupil si produkt od Applu, je to svinacka a necista hra misto aby prinesl neco nového a bojoval tim tak ziskává zákazniky takhle. Pokud jde o patenty a prumyslove vzory, bud by sem delal neco se systemem samotne tvorby a schvalovani patentu a prumyslovych vzoru aby se neschvalovali kravoviny a nebo by jsem u soudu bral v uvahu jako porusovani patentu jen 1:1 kopirovani a ne jen ze se to tak trochu podobá. Oficianle Applu vadil design pristroje kdyz samsung kompletne predelal design pristroje (GS3) tak si apple zas vymyslel ze samsung porusuje jejich patent slide to unlock pritom jediny co to ma spolecny je tazeni prstem po obrazovce (tusim ze GS3 se nemusí tahat do strany ale staci i sikmo) jako pokud muze uspet todle tak si nasetrim 20 000 a patentujuju otevírání dverí klikou.