Samsung bude mít za 1Q 2013 opět rekordní zisky

0

Tak jako se pro Samsung stalo zvykem, zřejmě i v tomto kvartálu dosáhne rekordních zisků. Alespoň to uvádí analytické odhady. Podle nich v 1Q 2013 prodal Samsung asi 68 – 70 milionů chytrých telefonů. To je minimálně o 4 miliony více, než za poslední čtvrtletí roku 2012. Částečně prodej stoupl hlavně díky široké nabídce na trhu, kde nabízí zhruba 30 modelů. Oficiální výsledky Samsung zveřejní 26. dubna.

Samsung Logo

V tomto roce je za první kvartál odhadovaný zisk okolo 6 miliard eur. To je oproti stejnému období minulého roku nárůst až o 53 procent. A výrobce má do budoucna velké plány. Za letošní rok chce prodat půl miliardy zařízení, což není úplně nereálné při růstu, který můžeme vidět.

Je však otázkou, jak si Samsung povede dál, protože zajisté nebude stále jen strmě růst. Ovšem stagnace či dokonce propad na křivce letošní rok zřejmě nehrozí. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se očekává zisk z nových modelů, převážně pak z vlajkové lodi Galaxy S4, která byla nedávno představena. Analytici odhadují, že zisk za 2Q 2013 by mohl Samsungu přinést asi 6,7 miliard eur.

zdroj: techcrunch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here