Route 66 s navigací pro Android je tady

10

Jeden z těch populárnějších mapových systémů, Route 66, oznámil navigaci pro Android již na letošním MWC v únoru. Možná jste na něj tak pomalu zapomněli, nebo jste alespoň začali pochybovat, zda vůbec někdy vyjde.

Nyní je ale čekání u konce, mapy Route 66 spolu s navigací byly totiž konečně vydány do Android marketu a to navíc s poměrně zajímavým způsobem zpoplatnění. Samotné celosvětové mapy včetně možnosti hledání tras, ukládání na SD kartu a pár dalších zajímavých funkcí jsou totiž dostupné naprosto zdarma.

Placená je pouze trojice služeb, a sice plnohodnotná turn-by-turn navigace, seznamy radarů a kamer a dopravní informace. Pro každou z těchto funkcí máte zpočátku 30 denní licenci na vyzkoušení  zdarma, přičemž pokud se Vám zalíbí tak ji je možno přímo z aplikace prodloužit. U navigace máte na výběr buďto prodloužení o 7 dní za 8€ (200 korun) anebo trvale za 49€ (1225 korun). U zbývajících dvou služeb lze zakoupit pouze 30 denní licence za 20€ (500kč).

Samotná navigace pak obsahuje poměrně zajímavé funkce jako mód FollowMe neboli rozšířenou realitu, kdy se Vám na pozadí snímané kamerou zařízení, promítá trasa a model auta za kterým máte jakoby jet.

Pro zajímavost, podle toho co nám řekl náš fb fanoušek „TheGodfather“ Petr Březina, tak není Route 66 na Androidu poprvé. Jeho mapové podklady totiž slouží i v exkluzivní HTC Sense mapové aplikaci Locations.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: route66

 • Tomáš

  turn-by-turn ?

  to znamená , že klasickou navigaci krok po kroku jak ji známe to neumí bez poplatku?

  • Petr Houška

   Ne, pouze v 30 denním trialu.

 • Romik

  Uvidme jak pojede bez turn-by-turn. Zatim funguje dobře i bez GPS jede slušně.
  o víkendu ji zkusím protáhnou územím nikoho a schválně jestli se ztratí ?

 • Tomáš

  to ROMIK: muzes vysvetlit co presne znamena turn-by-turn …aspon teda mi 😀 mozna ze ostatni vedi co to znamena 😀

  • Romik

   Dle standardu, by to mělo být „navigování krok za krokem“.
   Tedy, „za dvěstě metrů, odbočte v pravo“, „na kruhovém objezdu druhý výjezd“, „pokračujte 2 kilometry po této silnici“, atd.

 • Jarin

  Moc by mě zajímalo jestli tato navigace funguje zdarma…Díky za odpověď.

  • Prvních 30 dní ano. Poté si buďto zakoupíte licenci a nebo budete aplikaci používat pouze jako mapy. Ty zůstávají zdarma.

 • Romik

  Jak jsem slíbil, projel jsem navigaci, kudy to šlo i nešlo. Mapy jsou poněkud staršího data, zkusím jestli půjdou nějaké novější sosnout z netu. Aby mě to táhlo zkrz ulici, co je dvacet let zrušená, a jednosměrkama (v protisměru), to mi moc cool nepřipadá. Přesnost pozice GPS taky nic moc, ale to beru jako daň za Android zpouštěný z SD karty (na HD2 je Windows 6.5 a zůstávám u něj jen kvůli navigaci). Jinak by to docela šlo. Ale radši počkám na nějakou další verzi, a uvidíme s čím se vytasí TomTom.

 • josef

  Navigace je celkem dobra. Jedna vec mne ji neumoznuje pouzivat a to, ze se porad mapa zobrazuje prevracena.

 • ahoj

  Jde to i bez signálu a připojení na Wifi?