Qualcomm nebude schopen uspokojit poptávku po Snapdragon S4 procesorech až do začátku roku 2013

0

Dvoujádrové procesory Qualcomm Snapdragon S4 jsou díky faktu, že jde o prozatím jediné čipy postavené na novém návrhu Cortex A15, takřka nejoblíbenější volbou u telefonů vyšší střední třídy. Kvůli přítomnosti LTE čipu jsou pak v amerických verzích telefonů používány dokonce namísto konkurenčních čtyřjádrových procesorů.

Není tak divu, že o ně je pořádný, skoro až nečekaný zájem, díky kterému má Qualcomm problém dostát poptávce. A dle vyjádření jejich dvorního výrobce, firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) nebude jen tak lépe.

Plnou poptávku prý firma nebude schopna pokrýt až do začátku roku 2013, přičemž do konce tohoto roku se dokonce předpokládá nárůst objednávek.

Je tedy poměrně pravděpodobné, že nejméně do konce roku nastanou problémy s dostupností některých telefonů využívajících právě tyto procesory. Konkrétně by se do trablů mohly dostat zařízení od Sony Ericssonu, některá HTCčka střední třídy a telefony menších výrobců.

Výrazně horší situace však zřejmě nastane v USA. Tam totiž u některých operátorů používá Snapdragon S 4 kvůli zabudovanému LTE čipu S4 i dvojice nových vlajkových lodí Galaxy S III a One X u které se dá očekávat poměrně veliký, a možná tedy kvůli procesorům neuspokojitelný, zájem.

zdroj: retuters, talk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here