O2 nabídne možnost zaplatit pomocí mobilu za stažení aplikací z Google Play

2

Telefónica provozující mobilní sítě v mnoha evropských zemích podepsala smlouvu se společnostmi Facebook, Google, Microsoft a RIM, která umožní zavést platby za digitální obsah pomocí mobilního telefonu. Jde o významnou zprávu i pro nás, protože Telefónica provozuje v České republice a na Slovensku mobilní síť O2.

Společnost chystá mobilní platby za digitální obsah zprovoznit do konce letošního roku na 14 světových trzích. Zatím však není jasné, o jaké země půjde a jestli mezi ně bude patřit Česká republika nebo Slovensko. V současné době je služba dostupná u německého O2 a další v pořadí je španělský Movistar.

V praxi by to mělo znamenat, že uživatel nebude muset pro stažení aplikace nebo jiného obsahu z Google Play Store zadávat číslo své platební karty, ale zaplatí pomocí svého telefonního čísla. V případě předplacené karty budou peníze odečteny okamžitě a v případě paušálu se položka objeví v nejbližším vyúčtování. Stejný způsob je od června dostupný také u některých amerických a britských operátorů. Možnost mobilních plateb bude dostupná i u dalších obchodů s digitálním obsahem, například ve Windows Phone Marketplace.

zdroj: tnw

2 KOMENTÁŘE

  1. Hlavně že už jsem toho měl dost, tak jsem si zařídil speciální účet jen kvůli blbému Google Play. No ale jak znám O2, tak si za to bude taky účtovat a takové vychcané haj*ly podporovat nemíním, kdyby se Google radši dohodli s PayPal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here