NVIDIA: Letos se začne prodávat 30 zařízení s Tegrou 3

0

Ačkoliv se nezadržitelně blíží polovina roku, pro společnost NVIDIA je to teprve začátek. Generální manažer Mike Rayfield včera prohlásil, že se v roce 2012 začne prodávat asi třicet zařízení se čtyřjádrovým procesorem Tegra 3. Vzhledem k tomu, že na trhu je zatím jen několik telefonů a tabletů s Tegrou 3, máme se v letošním roce na co těšit. Ve srovnání s počtem zařízení s Tegrou 2 v roce 2011 jde o dvojnásobný nárůst.

Mnoho telefonů a tabletů by navíc mělo být nabízeno za přijatelnější ceny. Přepravní cena (tzn. ne maloobchodní cena) až 13 zařízení by neměla přesáhnout hranici 300 dolarů. NVIDIA se také chystá dobít čínský trh. Zatímco v minulém roce bylo v Číně prodáváno 5 zařízení s Tegrou 2, letos to bude 18 zařízení s Tegrou 3.

Největším problémem čtyřjádrových procesorů Tegra 3 byla kompatibilita s LTE. V současné době není možné do procesoru od NVIDIA integrovat LTE čip pro připojení k internetu. Výrobce telefonu by musel použít externí čip, který ale zvyšuje hmotnost i rozměry smartphonu a výrazně snižuje výdrž baterie. Častějším řešením je použití procesoru od konkurenčního výrobce, například Snapdragon S4.

NVIDIA ale vydala prohlášení, že došlo ke schválení jejího LTE modemu Icera 410 u amerického operátora AT&T. První zařízení s procesorem Tegra 3 a LTE by se tak na trhu měla objevit ještě letos. A na jaře 2013 bude představen novější LTE modem Icera 500.

zdroj: tv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here