Japan Display ukázal ultra jemné displeje

2

Společnost Japan Display není u koncových zákazníků nejspíše příliš známá. Jejím hlavním produktem, jak už z názvu vyplývá, jsou displeje. Firma jako je právě tato, přináší na svět vždy nějakou exkluzivitu a výjimečnost a podobné je to i tentokrát, protože představila displeje s velikostí 5,4 a 6,2 palce s ultra tenkým rámečkem.

Japan-Display

 

Oba displeje disponují rozlišením 1440 x 2560 pixelů. Menší z dvojce displejů nabídne jemnost 543 ppi a druhý 473 ppi. O pozornost se stará ale zejména rámeček, který dosahuje tloušťky pouhý milimetr. Ani pozorovací úhly nebyly nijak ochuzeny a kvalita zobrazení bude stále stejná i pod úhlem 160 stupňů. Výrobní technologie LTPS zaručuje dostatečnou šetrnost k bateriím telefonů.

Panel s úhlopříčkou 5,4 palce nabídne kontrastní poměr 1500:1, což je o něco málo více než nabízí větší kolega s poměrem 1000:1. Zatím není jasné, kdy se panely dostanou k výrobcům telefonů, ale předpokládá se, že budou využity v druhé polovině příštího roku. Úzký rámeček je sice stále více žádaným zbožím, ale na druhou stranu při pádu na zem, nemají šanci.

Zdroj: gsmarena

  • Danek Zvir

    Myslím že tenký rámeček se spíše hodí u malých telefonů, díky kterým se stanou ještě menšímy a praktičtějšími, napřiklad u 4″ displejů.

    • Honza T.

      To samozřejmě ano, ale tenké rámečky jsou zatím drahé, takže levné telefony by nebyly tak levné. Určitě se ale v budoucnu této varianty dočkáme 😉