Inteligentní helma pro motorkáře s Androidem

1

a397724c9af1

Android se stále rozrůstá. Po chytrých telefonech a tabletech, se nyní uchyluje ke konzolím, Google Glass a také k chytrým hodinkám. Zatím posledním milníkem Androidu by mohla být helma pro motorkáře.

Projekt zvaný LiveMap by měl připravit pro motorkáře mnohem bezpečnější helmu s plno funkcemi a hlavně s navigací. Helma v sobě ukrývá například mikrofon, sluchátko,  2x baterii s velikostí 3 000 mAg  a plno senzorů. Vše poté řídí systém Android, který vám promítá veškeré informace na hledí helmy. Vývojáři mysleli i na bezpečnost při pádu a tak helma splňuje veškeré bezpečnostní požadavky.

Inteligentní helma se začne prodávat příští rok na podzim na území UK, Austrálie,  USA a Kanady. O rok později se dostane na trh v Rusku, Francii, Německu, Španělsku, Japonsku, Řecku a Itálii. Česká republika chybí a prozatím jediná volba bude pořízení ze zahraničí. Cena této helmy by se měla pohybovat cirka kolem 2000 dolarů, respektive něco málo pod 40 000 Kč, takže se nejedná rozhodně o levnou záležitost.

Zakladatelé projektu nyní získávají finance, na který můžete přispět i vy. Pokud se vybere dostatečně velká částka, přidají vývojáři do helmy kameru s 13 MP pro pořizování vide a fotografií. Všechny funkce, použití a i výrobu helmy si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

http://www.youtube.com/watch?v=wCfjX-KEWmA

db595d232bca 6110c5beb16a500856870a42cdf3a7c53330

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here