Huawei chystá osmijádrový procesor a nejtenčí telefon na světě

0

Huawei na letošním CES 2013 představilo dva nové smartphony Ascend Mate a Ascend D2. Prvně jmenované zařízení navíc nabídlo revoluční displej s uhlopříčkou 6,1″. Čínský výrobce však nehodlá usnout na vavřínech a pro letošní rok chystá několik dalších zajímavostí. Uvedl to Richard Yu, výkonný ředitel Huawei, v rozhovoru pro web Engadget.

První novinkou by mě být osmijádrový mobilní procesor. Osmijádrem se na CES 2013 pochlubil Samsung a brzy by jej měl představit také MediaTek. Je velmi pravděpodobné, že první smartphone s osmijádrovým procesorem od Huawei bude představen v letošním roce.

Před rokem Huawei představil Ascend P1S, který se stal nejtenčím smartphonem na světě. Velmi brzy byl však překonán telefony od jiných výrobců. V současné době nejtenčí Alcatel One Touch Idol Ultra je v pase o 0,23 mm hubenější než Huawei Ascend P1S. Brzy by však měl čínský výrobce měl představit novinku, která svou nízkou tloušťkou překoná veškerou konkurenci. Místo plastového krytu se navíc novinka bude moct pochlubit hliníkovým zpracováním.

Osmijádrový procesor i supertenký smartphone budou představeny na únorovém veletrhu MWC 2013 v Barceloně a na trhu se objeví v druhé polovině letošního roku.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here