HTC: rekordní zisk ve 2.čtvrtletí a nákup výrobce grafických čipů S3 Graphics

1

HTC se opět dařilo – příjmy za druhé čtvrtletí letošního roku předčily očekávání analytiků. Celkové příjmy HTC dosáhly 124,4 miliard tchajwanských dolarů (73 miliard korun) a čistý zisk 17,5 miliard tchajwanských dolarů (10 miliard korun). To je více než dvojnásobný nárůst proti stejnému období minulého roku. Největší vliv na nárůst měly telefony s Androidem. HTC neuvedlo, kolik telefonů prodalo ve druhém čtvrtletí 2011, jen naznačilo, že počet předčil původně očekávaných 11 milionů telefonů. Podle analytiků by pro HTC mělo být rekordní i třetí čtvrtletí.

Dalším úspěchem je úspěšný nákup amerického výrobce grafických čipů S3 Graphics od tchajwanské společnosti VIA Technologies.  Tato transakce stála HTC 300 milionů (tentokrát amerických) dolarů, v přepočtu asi 5 miliard korun. Kromě toho získalo HTC také 235 patentů S3 Graphics, z nichž některé jsou předmětem soudního sporu s jinými společnostmi. Problémy s patenty S3 Graphics má například i Apple, který údajně porušil dva patenty. Peter Chou, generální ředitel HTC, uvedl, že některé z patentů využijí při výrobě svých zařízení.

A pokud si myslíte, že je těch úspěchů HTC v poslední době nějak málo, přečtěte si ještě články o cenách za design a prodejích telefonů s HTC Sense.

zdroj: aam

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here