HTC hlasí nejnižší zisk za posledních 9 let

0

htc logo

Pokud alespoň trochu sledujete dění ve světě, potom určitě víte, v jaké situaci se nachází tchajwanský výrobce HTC. V poslední době bohužel vykazuje nízké zisky. Ještě nedávno to vypadalo, že by se situace mohla alespoň v rámci možností zlepšit. V únoru se počítalo s příjmem zhruba 1,7 až 2,03 miliard dolarů, což by sice i tak znamenalo pokles, ale přijatelný. Realita byla bohužel zcela jiná, HTC za první čtvrtletí vykázalo příjmy ve výši pouhých 1,37 miliard amerických dolarů.

Ruku v ruce s poklesem příjmů se propadl i čistý zisk po zdanění. Zatímco za první čtvrtletí 2012 vykázal tchajwanský výrobce zisk 340 milionů amerických dolarů, tak za letošek to bylo pouhých 2,85 milionů dolarů. Jen pro srovnání, šlo o nejnižší zisk od roku 2004, tedy za poledních 9 let.

Důvodem byl nejspíše  špatný prodej vlajkové lodi HTC One. Model se měl podle plánů prodávat na 80 trzích, ovšem kvůli problémům s nedostatkem komponentů, se je zatím dostupný pouze na třech. Zrovna HTC One je telefon, na který čekala nejen velká část fanoušků, ale i obyčejných uživatelů. A loňské modely se zkrátka prodávají jen málo.

zdroj: reuters via: mobilenet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here