Google spustil informace o dopravě i v České a Slovenské republice!

5

Před nedávnem, když Google v České republice spouštěl navigaci, tak nám bylo příslíbeno, že časem přijdou i informace o dopravě. A jak Google slíbil, tak se včera také stalo. Mezi podporované země totiž přibylo 13 nových mezi kterými je i Česká a Slovenská republika, z dalších zemi danou podporu dostalo také Německo, Rakousko, Španělsko, Belgie, Dánsko, Irsko, Israel, Lucembursko, Holandsko, Polsko a Švýcarsko.

Informace o dopravě jsou dostupné jak skrze mobilní aplikaci, tak i internetové stránky a to jako nová vrstva s příhodným názvem „provoz“ v Android a iOS aplikaci v Google mapách je to pak vrstva „doprava“. Pokryty budou kromě dálnic a rychlostních silnic i všechny městské okruhu větších měst. Aktuální data o dopravě budou zpravidla zpožděna o 5-10 minut, než se zpracují od třetích stran a dobrovolných uživatelů Androida, kteří odesílají anonymně data při používání aplikace do centrály Googlu. Navigace od Googlu, tak dokáže vypočítat alternativní trasu a objede zácpu nebo dopravní nehodu aniž by jsem museli trávit drahocenný čas v kolonách.

Zdroj: google blog via sa

  • Dnes jsem otestoval na cca 190 kilometrech vcetne Prahy a funguje bezchybne! Zacpa skutecne koncila s cervenou barvou. Zluta byla stredni provoz, zelena zcela bez omezeni. V rezimu navigace lze provoz zobrazit tapnutim do leveho dolniho rohu. Spokojenost.

  • vodák

    Prosím vás o jednu věc. Už nepište Česká Republika, Slovenská Republika ani jakákoliv jiná Republika s velkým R na začátku! Správně je Česká republika apod. Že se to tak píše v angličtině neznamená, že to tak bude i v češtině. Taková základní gramatická chyba se na vašem serveru opakuje alespoň 100x, divím se, že vás na to už někdo neupozornil dříve.

    • Petr Houška

      Máte pravdu, pokudím se to opravit.

  • Dnes jsem to testoval v Praze a opravdu perfektní! Na jižní spojku skoro nezbytnost 🙂