Google spustil informace o dopravě i v České a Slovenské republice!

5

Před nedávnem, když Google v České republice spouštěl navigaci, tak nám bylo příslíbeno, že časem přijdou i informace o dopravě. A jak Google slíbil, tak se včera také stalo. Mezi podporované země totiž přibylo 13 nových mezi kterými je i Česká a Slovenská republika, z dalších zemi danou podporu dostalo také Německo, Rakousko, Španělsko, Belgie, Dánsko, Irsko, Israel, Lucembursko, Holandsko, Polsko a Švýcarsko.

Informace o dopravě jsou dostupné jak skrze mobilní aplikaci, tak i internetové stránky a to jako nová vrstva s příhodným názvem „provoz“ v Android a iOS aplikaci v Google mapách je to pak vrstva „doprava“. Pokryty budou kromě dálnic a rychlostních silnic i všechny městské okruhu větších měst. Aktuální data o dopravě budou zpravidla zpožděna o 5-10 minut, než se zpracují od třetích stran a dobrovolných uživatelů Androida, kteří odesílají anonymně data při používání aplikace do centrály Googlu. Navigace od Googlu, tak dokáže vypočítat alternativní trasu a objede zácpu nebo dopravní nehodu aniž by jsem museli trávit drahocenný čas v kolonách.

Zdroj: google blog via sa

5 KOMENTÁŘE

  1. Dnes jsem otestoval na cca 190 kilometrech vcetne Prahy a funguje bezchybne! Zacpa skutecne koncila s cervenou barvou. Zluta byla stredni provoz, zelena zcela bez omezeni. V rezimu navigace lze provoz zobrazit tapnutim do leveho dolniho rohu. Spokojenost.

  2. Prosím vás o jednu věc. Už nepište Česká Republika, Slovenská Republika ani jakákoliv jiná Republika s velkým R na začátku! Správně je Česká republika apod. Že se to tak píše v angličtině neznamená, že to tak bude i v češtině. Taková základní gramatická chyba se na vašem serveru opakuje alespoň 100x, divím se, že vás na to už někdo neupozornil dříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here