Google Play nabízí vylepšené webové rozhraní, chytřejší aktualizace aplikací a nový obsah

3

Na Google I/O 2012 byly oznámeny novinky, které dostane nebo už dostal Google Play Store, oficiální obchod s digitálním obsahem nejen pro Android.

Vylepšená webová verze

Desktopová verze Google Play Store na internetových stránkách play.google.com se dočkala jednoho drobného, ale přitom velmi užitečného vylepšení. Přímo ze svého počítače nyní můžete své aplikace nejen instalovat do svého smartphonu či tabletu nejen instalovat, ale také je aktualizovat nebo odinstalovat. A to vše jen pomocí několika kliknutí myší, aniž byste své zařízení s Androidem museli vzít do ruky.

Inteligentnější aktualizace aplikací

Google zavádí tzv. „chytré aktualizace aplikací“. Tato novinka umožní v případě dostupného updatu stáhnout pouze potřebnou část aplikace. V současné době je kvůli jakékoliv drobné aktualizaci nutné stahovat celou aplikaci znovu, což může být zdlouhavé a datově náročné, zejména pokud se jedná o větší aplikaci. Chytré aktualizace budou dostupné pro všechny telefony a tablety s Androidem 2.3 Gingerbread nebo novějším.

Časopisy a další nový obsah

Google Play Store už dávno není jen místem pro aplikace, ale ve vybraných regionech také například pro filmy, hudbu a knihy. K tomu nyní přibude možnost stahování časopisů. Google oznámil partnerství s Esquire, Wired, Family Circle a mnoha dalšími magazíny. Pro uživatele bude k dispozici také bezplatná čtrnáctidenní zkušební lhůta. Nevýhodou ale je nedostupnost tohoto obsahu mimo USA.

Další novinka se týká filmů v Google Play Store, které ale také nejsou bohužel dostupné v České republice. Díky partnerství s Disney, Sony, Paramount a Universal bude nyní možné si filmy nejen půjčovat, ale také kupovat s časově neomezenou licencí.

Nezapomeňte se podívat také na další novinky z Google I/O 2012, které najdete zde.

3 KOMENTÁŘE

  1. Mohl by mi někdo vysvětlit proč v této republice android nejede na 100%?? docela by me to zajimalo protže začínam přemýšlet o přestěhování se do USA abych si mohl s mobilem vyskakovat 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here