Google: Mazání statistik baterie její životnosti nepřidá

2

Jedna z těch aktivnějších inženýrek Googlu pracující na Androidu, +Dianne Hackborn, se včera v jednom ze svých četných Google+ příspěvků rozpovídala o tom, zda je, tedy vlastně spíše zda není užitečné čas od času smazat statistiky baterie kvůli vyresetování její výdrže.

A bohužel máme pro všechny příznivce klasického schématu: po přeinstalování ROMky co nejdříve do recovery a smazat battery stats, špatnou zprávu. Soubor (batterystats.bin), který se tímto procesem maže totiž vůbec nesouvisí s indikací, kolik procent baterie zbývá, ale naopak obsahují pouze zápisy o tom, kolik jaká aplikace spotřebovala procesorového času, jak dlouho držela telefon vzhůru a podobně, tedy informace následně použité v grafu baterie.

Od dnešního dne si tak konečně můžeme škrtnout jeden s „nutných“ úkonů po instalaci nové ROMky a případně také odinstalovat všechny kalibrátory baterie a podobné, s batterystats.bin pracující aplikace.

Via: +Dianne Hackborn

2 KOMENTÁŘE

  1. 😀 ja sem si to myslel protoze i kdyz se to mazalo baterka jela porad stejne takze sem to prestal mazat tak pred pul rokem

  2. tak tak …. párkrát jsem to sice udělal, ale jediné co baterii posílí jsou kvalitní plné 1%-100% nabíjecí cykly – alespoň občas je potřeba nabíjet správně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here