Google: Mazání statistik baterie její životnosti nepřidá

2

Jedna z těch aktivnějších inženýrek Googlu pracující na Androidu, +Dianne Hackborn, se včera v jednom ze svých četných Google+ příspěvků rozpovídala o tom, zda je, tedy vlastně spíše zda není užitečné čas od času smazat statistiky baterie kvůli vyresetování její výdrže.

A bohužel máme pro všechny příznivce klasického schématu: po přeinstalování ROMky co nejdříve do recovery a smazat battery stats, špatnou zprávu. Soubor (batterystats.bin), který se tímto procesem maže totiž vůbec nesouvisí s indikací, kolik procent baterie zbývá, ale naopak obsahují pouze zápisy o tom, kolik jaká aplikace spotřebovala procesorového času, jak dlouho držela telefon vzhůru a podobně, tedy informace následně použité v grafu baterie.

Od dnešního dne si tak konečně můžeme škrtnout jeden s „nutných“ úkonů po instalaci nové ROMky a případně také odinstalovat všechny kalibrátory baterie a podobné, s batterystats.bin pracující aplikace.

Via: +Dianne Hackborn

  • gurus

    😀 ja sem si to myslel protoze i kdyz se to mazalo baterka jela porad stejne takze sem to prestal mazat tak pred pul rokem

  • s3icc0

    tak tak …. párkrát jsem to sice udělal, ale jediné co baterii posílí jsou kvalitní plné 1%-100% nabíjecí cykly – alespoň občas je potřeba nabíjet správně