Google kupuje tvůrce tabletů a telefonů Motorola Mobility

8

Do nedávna nemožné se stává skutečností. Google dnes ráno oznámil, akvizici mobilní divize společnosti Motorola – Mobility. Konečně tak v boji proti Applu získává kompletní mobilní ekosystém a to od softwaru, přes masu uživatelů až po doposud chybějící výrobu samotného hardwaru.

Odkup Motoroly Mobility proběhl za 12,5 miliardy amerických dolarů, což je přibližně o 63% více než byla původní hodnota akcií. Transakci již také jednohlasně schválila představenstva obou firem a čeká se jen na vyjádření amerických kontrolních úřadů. Zde se ale vzhledem k nemajoritnímu postavení Motoroly neočekávají žádné potíže.

Kromě samotných továren a získává nákupem Google také celou řadu patentů. A právě ty jsou možná pravým důvodem odkupu, Motorola Mobility totiž vzhledem k faktu, že stála za jedněmi z prvních telefonů, vlastní patentů celé tisíce a mnohé z nich by mohli Googlu výrazně pomoci v boji proti Applu a případně Microsoftu.

Teď už stačí jen počkat než Microsoft koupí zmírající Nokii a máme tady tři super firmy na telefony.

A co si o celé věci myslíte Vy? Pomůže tento odkup Androidu, aby se trochu sjednotil?

Zdroj: tech.ihned, Techcrunch, Engadget

 

8 KOMENTÁŘE

  1. Sjednocení samotného Androidu to určitě nepomůže…snad jen sjednocení Google telefonů.

    Krok je to asi dobrý, ale zatím se mi žádná Motorola nikdy nelíbila….asi ti bude tou Emerikou…a tak se toho trochu děsím 🙂

  2. no googl nexus s je dizajnové pěkný, tak snad tam googl trochu zasáhne v té motorole k lepšímu. Navíc Motorola atrix se mně líbí, líbí se mně hlavné její funkce: notebook dok, klasický dok, BT klávesnice a myš, ochrana dat pomocí čtečky otisku prstů. Bohužel se u nás bude prodávat jen bez české lokalizace 🙂 Počkám,až tam pofrčí čistej android a pak to bude nástupce mého nexus s 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here