Fujitsu chystá telefon s Androidem pro seniory

1

Fujitsu se chystá vstoupit na evropský trh s velmi zajímavými smartphony. Kromě velmi dobře vybaveného modelu s Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem Tegra 3 13mpx fotoaparátem a Androidem 4.0 Ice Cream Sandeich, který japonský výrobce představil veletrhu MWC 2012, připravuje Fujitsu také chytrý telefon pro seniory.

Ačkoliv se spojení „seniorský smartphone“ nemusí zdát jako nejvhodnější,  japonský výrobce si myslí přesný opak. Novinka bude patřit do řady Raku Raku, kterou Fujitsu od roku 1999 vyrábí pro japonského operátora NTT DoCoMo. Raku Raku jsou jednoduše ovladatelné telefony s velkými klávesami, tlačítkem tísňového volání a zdravotními aplikacemi. Většinou jde o tzv. „véčka“ s poněkud staromódním vzhledem. I když se výrobce většinou zaměřuje na jednoduchost, nechybí některým telefonům z této řady zajímavá hardwarová výbava. Například Raku Raku Phone 7, který Fujitsu představilo minulý rok, měl 8megapixelový fotoaparát.

Fujitsu zatím neoznámilo žádné technické parametry nadcházející novinky. Očekáváme, že půjde o telefon se zvýšenou odolností proti vodě a prachu, vybavený Androidem 2.3 Gingerbread s výraznější grafickou úpravou. Na evropské a severoamerické trhy by nový seniorský smartphone měl dorazit do konce letošního roku.

Jeden ze starších telefonů Raku Raku, který Fujitsu prodávalo na japonském trhu

zdroj: androinica

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here