Vzplanutí Samsungu Galaxy S3 nebo jen další vymyšlená historka?

3

Galaxy S3 exploze 1

Pro osmnáctiletou Švýcarku Fanny Schlatter to byl zpočátku den v práci jako každý jiný. Ale jen do chvíle, než uslyšela výbuch a ucítila podivný zápach. Byl to Samsung Galaxy S III v kapse její kalhot, který se vznítil a plameny dosahovaly výšky ramen. Naštěstí pohotově zasáhl šéf dívky, který jí roztrhl kalhoty a zabránil tak ještě většímu neštěstí.

Výše uvedený příběh možná působí velmi bizarně až vtipně, ale Fanny Schlatter měla údajně po nehodě na dolní končetině popáleniny druhého až třetího stupně a do poloviny srpna se bude muset z následků zotavovat. Dívka se proto rozhodla podat žalobu na Samsung.

Zatím bohužel nemáme žádné technické podrobnosti o vzplanutí smartphonu a jediným důkazem je výše uvedená fotografie Samsungu Galaxy S III po požáru. Můžeme však předpokládat, že pokud byla opravdu na vině technická závada, je jejím zdrojem s největší pravděpodobností baterie.

Počítat však musíme také s možností, že je celý příběh jen vymyšlený a explozi Samsungu Galaxy S III způsobila jeho uživatelka. V minulosti se objevil případ, že viníkem exploze smartphonu byl majitel, který jej chtěl usušit v mikrovlnné troubě a svou chybu se rozhodl využít proti Samsungu.

Galaxy S3 exploze 2
Fanny Schlatter se svým ohořelým Samsungem Galaxy S3

zdroj: New Launches

 • Spodní voda

  Dávám tak 90% verzi, že baterie Samsungu opravdu způsobila požár. Baterie s Lithiem to občas udělají. Jako spouštěč bývá buď vadná nabíječka nebo mechanické namáhání baterky. Dovedl bych si i představit kroucení nebo ohyb telefonu v kapse kalhot. Nevím však jak je na tom SG S3 s pevností ale určitě líp jak nějaký čínský plasťák. Jakmile dojde k iniciaci, k požáru se přidá lithium a vodík, kteréžto prvky jsou velice nervózní, pokud jde o oheň.
  Na obrázku je baterka pěkně nafouknutá. Měl jsem na stole případ, kdy baterky z elektronické cigarety po výbuchu přeletěly kuchyň a založily požár na druhé straně místnosti. Vinou byla vadná nabíječka.
  A na závěr něco z mých letitých zkušeností, ta holka není ten typ, co by si to způsobila sama. Vyčůraní mstitelé a podobní žháři vypadají jinak a dávají si pozor, aby se jim nic nestalo. Ona popálenina je opravdu jedno z nejhorších zranění. Bolí a nejde podrbat, proto jí dávám zbylých 10%

 • Luboš Samec

  Trochu mi tam nesedí rozsah zranění. Podle článku plameny dosahovaly k ramenům a pak by došlo k poranění i ruky a asi ani dlouhé vlasy by nevyvázly bez úhony. V textu není kdy se to mělo stát ale popáleniny 2 a 3 stupně jsou na několikaměsíční léčení a 3 stupeň i na transplantaci kůže (dochází k zuhelnatění kůže i svalstva) a to by určitě nebyla takhle klidně doma. No spíš to tipuju tak 50 na 50 jestli je to pravda a měla obrovskou kliku nebo podfuk.

 • fero

  Nevyzera ako podvodnicka. Ja by som skor povedal, ze niekde kupila neoriginal baterku 🙁