Co s sebou na dovolenou? Levný roaming a drahé datové balíčky

3

Řada z vás se jistě těší, až naposledy zazvoní zvonek ve vaší třídě, nebo až vás šéf propustí z práce a vy si budete moci vyrazit na zaslouženou dovolenou. Přemýšleli jste kromě toho co si s sebou sbalíte také na to, jak se dovoláte domů aniž by jste museli platit velké sumy? Pokud ano, máme pro vás srovnání cen roamingu a datových tarifů od třech českých operátorů.

Roaming:

Dobrou zprávou na začátku je fakt, že Evropská komise po dlouhých debatách s operátory vydala nařízení(dále Eurotarif), které určuje maximální možnou cenu za minutu hovoru, SMS, nebo megabyte dat, což výrazně snížilo dosavadní ceny a ztvrdilo fámy, že je místy dokonce vyjde volání ze zahraničí levněji než u nás.

Další novinkou Eurotarifu je nový systém účtování. Nově se odchozí hovor bude účtovat po první půl minutě a dále po sekundách a příchozí jenom po sekundách.

[table id=198 /]

Zde přikládám kompletní cenovou tabulku :

[table id=199 /]

Datové tarify:

Aby těch tabulek nebylo málo, přidám sem jednu shrnující datové balíčky :

[table id=200 /]

* Cena za měsíc.

 

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Onen „eurotarif“ ma platit az od 2015, pokud projde (?). A co se tyce datovych zahranicnich balicku, je to na bliti. 200MB za takovou castku je k smichu, to mam vyplacany za jeden den! Jedu na 3 tydny do uk a radsi si koupim tamni simku, ty ceny jsou uplne nekde jinde!

    PS. 17. 7 od 17h se kona protest proti nasemu milemu mobilnimu oligopolu, takze si na 2h vypnete telefon 😉

    • Nejsem tedy autor příspěvku, ale co vím, tak nějaké omezení (a snad se tomu i Eurotarif) ohdleně Roamingu již prošlo a obnášelo přesně to co se píše v článku. Také si pomatuji, že se mělo postupně stupňovat.
      Je však možné, že eurotarif je ve stkuečnosti úplně něco jiného.

  2. Hranice je.Maximalne vam strhnou 50€ at prosurfujete co chcete.A ty ceny jsou taky bidny, jeste k tomu na nevyhovujici dobu s malym FUPem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here