Čínský Android telefon, který vypadá jako iPhone

18

Pokud máte rádi iPhone, ale zároveň se nechcete vzdát Androida, máme pro Vás určitě zajímavou zprávu. Čínská firma GooPhone, která se zabývá výrobou elektroniky, uvádí na trh nové zařízení, které má připomínat iPhone (konkrétně model 5, který zatím nevyšel – design je tedy nepotvrzený, zda se opravdu podobá novému iPhone).

Telefon nese název GooPhone I5 a měl by být nástupcem GooPhone Y5 (kopie telefonu iPhone 4). Firma ovšem nevytváří pouze kopie iPhone, v nabídce nalezneme i GooPhone X1, který je velice podařenou kopií telefonu HTC One S.

Co se týče hardware, není na tom tento telefon vůbec špatně – nalezneme v něm i čtyř-jádrový procesor Tegra 3 s taktem na 1,4 GHz, 1 GB RAM, 8MP zadní fotoaparát a 1,3 MP přední fotoaparát, 4 palcový IPS displej a nechybí ani Android 4.0, který je pozměněn do stylu iOS 6.

Koupili by jste si takový telefon, nebo dáte přednost raději originálnímu iPhone? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: Techcrunch

18 KOMENTÁŘE

   • Rozhodně nejsem optimista co se týče čínských výrobků – takže dokud neuvidím recenzi nebo to nebudu držet v ruce tak to rozhodně nechci …. 

    • Já si myslím, že v dnešní době je to celkově i jedno, odkud výrobek pochází. Například již v článku zmíněný GooPhone X1 běží pěkně a kvalita zpracování nevypadá špatně 🙂 (http://www.youtube.com/watch?v=FaECcO_RteQ)

     Ovšem, rozhodující faktor bude cena, pokud to GooPhone přepálí, je jasné, že většina lidí sáhne buď po originále, nebo si koupí jiný telefon od více známějšího výrobce…

   • Ano, ale s tím rozdílem, že u Samsungu máte nějakou záruku kvality. Nehledě na to, že Samsung přinesl na trh i technologické novinky, zatímco tohle je jenom kopie.

  • Není pravda, Apple nikde neukázal nový iPhone, takže pokud je tentob android v prodeji a Apple představí téměř stejně vypadající telefon jako tento, tak asi zaplatí pár miliónů :D. Tohle není o tom kdo koho kopíroval v minulém čase, ale v budoucím. Jsem zvědavej jak bude iShit vypadat 😀

 1. Nechápu, že si všichni dáváte značku za přednost mobilu nebo televize nebo čehokoliv… Kup si boty a jsou z Vietnamu, Číny a nebo čehokoliv jinýho. Vždyť je to jedno. Všechno se vyrábí v číně… Ale je fakt, že když se chcete ukázat, že máte prachy, značku potřebujete… 😀 Mě by to nevadilo, kdybych měl tohle. Když by to makalo jak má a bylo to za rozum, tak proč ne…

 2. Jako firemní telefon jsme měli HTC Wildfire, pak jsme začali používat Huawei Ascend G300. Když to zpětně srovnám, HTC Wildfire je proti Ascendu naprostá máčka. Cenový rozdíl je minimální. Po téhle zkušennosti jsem pohled na čínské telefony pozměnil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here