Casio bude prodávat digitální hodinky, které si rozumí s vaším telefonem

4

Do výroby hodinek, které dokážou komunikovat s vaším chytrým mobilním telefonem, se nyní pustil i světoznámý výrobce Casio. Nové hodinky G-Shock GB 6900 na první pohled nerozeznáte od běžných digitálních hodinek. Právě to může být výhoda ve srovnání s I’m Watch a jejich supermoderním designem, který může mnohé zájemce odradit. Značný rozdíl je ale také ve funkcích obou hodinek. Zapomeňte na barevný dotykový displej a vlastní operační systém, hodinky Casio vás pouze upozorní na příchozí hovor, SMS zprávu či e-mail. Dále lze pomocí hodinek telefon přepnout do tichého režimu, nastavit budík nebo synchronizovat čas. S vaším telefonem totiž komunikují pomocí technologie Bluetooth 4.0. O baterii hodinek ani telefonu se ale bát nemusíte, jde o takzvanou LE technologii, která zaručuje velmi nízkou spotřebu energie. Předpokládaná životnost baterie je dle slov výrobce 2 roky.

Největší komplikací zatím bude malý počet podporovaných zařízení, v současné době jsou na seznamu pouze dva telefony. Casio G-Shock GB 6900 se nejprve začnou prodávat v Japonsku, kde budou k dispozici ve třech barevných provedeních za cenu asi 4500 Kč.

zdroj: ac

4 KOMENTÁŘE

  1. No to už spíše hodinky s plnohodnotným displayem. Navíc radši budu mobil vyndávat z kapsy častěji, než abych dal takové peníze za hodinky, které se mi moc ani nelíbí. Ale alespoň se vývoj posouvá dopředu..

  2. Dobry napad,ale ten desing se mi nejako nelibi,plastovy pasek,uz bych nechtel,Jinak napad dobry sel bych do nich v jinem proveden(material). 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here