Casio bude prodávat digitální hodinky, které si rozumí s vaším telefonem

4

Do výroby hodinek, které dokážou komunikovat s vaším chytrým mobilním telefonem, se nyní pustil i světoznámý výrobce Casio. Nové hodinky G-Shock GB 6900 na první pohled nerozeznáte od běžných digitálních hodinek. Právě to může být výhoda ve srovnání s I’m Watch a jejich supermoderním designem, který může mnohé zájemce odradit. Značný rozdíl je ale také ve funkcích obou hodinek. Zapomeňte na barevný dotykový displej a vlastní operační systém, hodinky Casio vás pouze upozorní na příchozí hovor, SMS zprávu či e-mail. Dále lze pomocí hodinek telefon přepnout do tichého režimu, nastavit budík nebo synchronizovat čas. S vaším telefonem totiž komunikují pomocí technologie Bluetooth 4.0. O baterii hodinek ani telefonu se ale bát nemusíte, jde o takzvanou LE technologii, která zaručuje velmi nízkou spotřebu energie. Předpokládaná životnost baterie je dle slov výrobce 2 roky.

Největší komplikací zatím bude malý počet podporovaných zařízení, v současné době jsou na seznamu pouze dva telefony. Casio G-Shock GB 6900 se nejprve začnou prodávat v Japonsku, kde budou k dispozici ve třech barevných provedeních za cenu asi 4500 Kč.

zdroj: ac

 • Parad!se

  No to už spíše hodinky s plnohodnotným displayem. Navíc radši budu mobil vyndávat z kapsy častěji, než abych dal takové peníze za hodinky, které se mi moc ani nelíbí. Ale alespoň se vývoj posouvá dopředu..

 • mates

  Dobry napad,ale ten desing se mi nejako nelibi,plastovy pasek,uz bych nechtel,Jinak napad dobry sel bych do nich v jinem proveden(material). 🙂

 • zog

  4500 za hodinky ktere vypadaji hur nez z vietnamske trznice?
  Dik nechci.