Bluestack se chystá na Windows 8

2

Ačkoliv věřím, že pokud jste Bluestack, aplikaci určenou pro spouštění původně andoridích aplikaci na Windows, někdy vyzkoušeli, tak mi dáte za pravdu, že jde o opravdu zajímavý kus softwaru, tak v dlouhodobějším využívání tak trochu ztrácel nejen prvotní wow efekt, ale bohužel i reálnou využitelnost.

Přeci jen v podstatě nikdo neměl potřebu využívat primárně pro ovládání prsty zaměřené mobilní aplikace na leckdy velikých monitorech myší ovládaných desktopů. S chystaným příchodem pro tablety připravených Windows 8 by se však mohlo leccos změnit. Nejenže se totiž očekává jejich alespoň částečné použití na tabletech, ale alespoň zprvu budou díky oddělenému prostředí Metro trpět nedostatkem aplikací.

A právě to hodlá vyřešit nová verze Bluestacku, která by se měla objevit souběžně s vydáním Windows 8 a nabídnout spouštění Androidích aplikací právě v prostředí Metro. Bohužel zde poměrně vážnou obavu, zda aplikaci povolí samotný Microsoft. Prostředí Metro má být ve Windows 8 totiž architektonicky poměrně striktně odděleno, díky čemuž nabídne instalaci aplikací pouze skrze vestavěný Marketplace Microsoftu, kde by nemusel být Bluestack přímo vítán.

Pokud se však Bluestack s Microsoftem dohodne, tak by mohlo jít v konečném důsledku o win-win situaci. Microsoft by totiž do začátku získal pěknou řádku aplikací, Android by se více odvděčil svým vývojářům, kteří by dostali nový trh a Bluestacku by do náručí doslova spadla neuvěřitelná základna uživatelů.

Zdroj: androidandme

 

  • Freferg

    Tomu moc nevěřím. Protože prosáklo, že na armových Windows zřejmě nebude možno spouštět dospělé aplikace, tedy jenom aplikace pro metro. Takováhle app by teda už z principu nemohla fungovat. Další věcí je, že autoři této aplikace by jí museli udělat jinak, kvůli odlišné architektuře.
    A nemá snad ani cenu dodávat, že tablet bez Armu, který bude hřát a hučet moc lidí chtít nebude. Naději jsem viděl v multibootu na Armu: Windows 8 + Android. Což, jestli se potvrdí výše zmíněné, tak to bude k ničemu.

    • Petr Houška

      Proč ne, WinRT, tedy běhové prostředí nad kterým poběží Metro appky by mělo být schopné pracovat i s relativně nízkoúrovňovými API.