Amazon Silk – revoluční prohlížeč v Kindle Fire

1

Kromě toho, že bude nový tablet od Amazonu poměrně revoluční v použití Androidu jenom jako základu a následném úplném přepracování jeho grafické podoby, tak bude obsahovat i vnitřní architekturou velmi zajímavý internetový prohlížeč s příznačným názvem Silk.

Oproti klasickým prohlížečům totiž nebude veškeré zpracovávání JavaScriptu a leckdy složité renderování HTML 5 animací pouze na vnitřním procesoru, naopak, všechny složité výpočty se předzpracují na serverech Amazonu, konkrétně postavených na jeho vlastní cloudové platformě EC2. Kromě toho se na serverech bude i kešovat často stahovaný obsah.

Prohlížeč si nebude muset sám ani posílat požadavky na mnohdy velmi vzdálené servery. Bude mu stačit pouze požádat servery v EC2 cloudu, které buďto naleznou požadovaný obsah v keši anebo jednoduše servery požádají sami. I to jim vzhledem k jejich výkonu a faktu, že jsou rozprostřené po celé Zemi na páteřních sítích, bude trvat podstatně menší dobu, než samotnému prohlížeči na tabletu. Následný obsah navíc ještě před odesláním upraví pro tablet. Celkově se tak prý odezvou dostaneme ze stovek k jednotkám milisekund.

Podobný princip již používá i Opera Mini, ta ale na rozdíl od Silku v podstatě obsah pouze komprimuje, aby nebyl tak velký a zbytečně nevytěžoval sítě.

Nakonec ještě pro zajímavost, Silk neboli hedvábné vlákno má reprezentovat pevné ale téměř neviditelné spojení mezi klientským prohlížečem a EC2 cloudem.

Zdroj: amazonSilk