Z Android marketu se stáhlo více aplikací než z AppStoru

2

Android market Logo

Podle nejnovějších statistik společnosti ABI Research, vše nasvědčuje tomu že se z Android marketu stáhlo více aplikací než z AppStoru. Může se to zdát jako milník s nadvládou Androidu na poli aplikaci pro smartphony. Data ABI Research ukazují, že uživatelé iOS stahují aplikace dvakrát častěji, co se týká přepočtu na jedno zařízení.  Rostoucí trh aplikací pro Android však předznamenává budoucí růst počtu stažení na jedno zařízení. Vývojáři v poslední době začínají vydávat povedené aplikace, jak pro iOS tak i Android ve stejný den, což dříve nebylo zvykem.

Podle ABI Research v posledním čtvrtletí vzrostl celkový počet stažených aplikací z Android marketu o více než 36% oproti stejnému období loňského roku, zatímco iOS zaznamenal růst jen o 9%.  Statistika nebere v potaz stahování aplikací z marketu třetích stran jako je například AppStore od Amazonu.

Zdroj: androidpolice.com

 

  • Dle nadpisu jsem to pochopil tak, ze byly tyto aplikace odmitany k uverejneni a ne, ze si uzivatele postahovali jejich vetsi mnozstvi.

  • Mr.Ferda

    Jen mi vrtá hlavou jakou tohle má vypovídající hodnotu. Vzhledem k tomu že aplikace lze instalovat ze zálohy „*.apk“ a ti co nemají vlastní neomezený net či dostupnou FREE WiFi tak činí, pro ušetření FUP, velmi často.