Samsung představil chytré hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo. Jsou lehčí a běží na Tizen OS

2

Samsung dnes ještě před zahájením veletrhu MWC 2014 v Barceloně odhalil druhou generaci chytrých hodinek Gear. Na první pohled se ve srovnání s předchozí verzí nic nezměnilo, především design totiž zůstal téměř stejný. Ve skutečnosti se však změn odehrálo docela dost, přičemž k té asi největší došlo v operačním systému. Samsung se totiž rozhodl nahradit Android svým vlastním systémem Tizen. To je také možná hlavním důvodem, proč z názvu hodinek zmizelo slovíčko Galaxy, které je spojeno především s androidovými zařízeními.

Samsung Gear 2 Gear 2 NeoSamsung Gear 2 Neo (vlevo) a Gear 2 (vpravo)

Už v titülku článku jste si jistě všimli, že Samsung nepředstavil jen jedny hodinky. Gear 2 totiž mají ještě svého o trochu slabšího bratříčka s názvem Gear 2 Neo. První rozdíly objevíte v designu, rozměrech a hmotnosti, na čemž má podíl především použití kovu v případě Gear 2 namísto plastu: Gear 2 mají rozměry 36,9 x 58,4x 10,0 mm a hmotnost 68 gramů, zatímco Gear 2 Neo jsou o trochu menší (37,9 x 58,8 x 10,0 mm) i lehčí (55 gramů). Jediná změna týkající se výbavy se ukrývá ve fotoaparátu, který v levnější verzi Gear 2 Neo úplně chybí, zatímco běžné Gear 2 jsou vybaveny 2mpx snímačem s autofokusem a schopností nahrávání HD videí při 30 fps.

Další výbava, která už je pro obě verze hodinek stejná, zahrnuje například 1,63” Super AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 pixelů. Uvnitř zařízení se nachází dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz spolu s 512 MB RAM a 4GB interní pamětí. Překvapením je použití 300 mAh baterie, což je o trochu méně než u předchozí generace hodinek, která disponovala 315mAh akumulátorem. Gear 2 a Gear 2 Neo by měly na jedno nabití vydržet dva až tři dny běžného používání, méně nároční uživatelé by však měli podle výrobce dosáhnout až šestidenní výdrže.

Samsung Gear 2 (1) Samsung Gear 2 (2)
Samsung Gear 2

Hodinky disponují certifikací IP67, která zaručuje úplnou odolnost proti prachu a vodě při ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr. Komunikace s okolními zařízeními je zajištěna především technologií Bluetooth 4.0 LE, k dispozici je však také infraport pro dálkové ovládání televizoru. Samsung uvádí, že jsou hodinky v současné době kompatibilní s minimálně dvanácti smartphony z řady Galaxy. Už by se tak neměla opakovat situace stejná situace jako u loňských Galaxy Gear, které byly dlouhou dobu kompatibilní jen s tabletofonem Galaxy Note 3.

Možná stále tápete, k čemu by vám byly chytré hodinky od Samsungu, proto si pojďme ve stručnosti představit, co všechno Gear 2 a Gear 2 Neo umí. Po spárování se smartphonem je možné hodinky použít k telefonování a částečně jimi nahradit headset. Nechybí samozřejmě ani úplný základ, kterým je zobrazování přijatých notifikací či ovládání multimediálního přehrávače. Mezi předinstalovnaými aplikacemi nalezneme také hlasové ovládání S Voice, stopky, časovač nebo počasí.

Samsung Gear 2 Neo (1) Samsung Gear 2 Neo (2)
Samsung Gear 2 Neo

Nechybí ani možnost stažení dalších aplikací, například kalkulátoru, svítilny, ChatON nebo hlasových poznámek. Velké využití najdou hodinky mezi uživateli s aktivním životním stylem. K funkcím Gear 2 i Gear 2 Neo totiž patří mimo jiné měřič srdečního tepu nebo krokoměr. Hodinky mají vyměnitelné pásky a budou dostupné v následujících barevných verzích:

  • Samsung Gear 2: Charcoal Black (černá), Gold Brown (zlatohnědá) a Wild Orange (oranžová)
  • Samsung Gear 2 Neo: Charcoal Black (černá), Mocha Grey (kombinace šedé a kávové) a Wild Orange (oranžová)

Cena a začátek prodeje

Oba modely chytrých hodinek by se měly na mezinárodních trzích objevit v dubnu. Cenu, tedy jeden z nejvýznamnějších aspektů, který rozhodne o úspěchu či neúspěchu této novinky, bohužel zatím výrobce neoznámil.

zdroj: Samsung

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobre na videu jde videt ten stojen ve kterem jsou hodinky. budi to dojem ze jsou tenčí než jsou ve skutečnosti. hajzli. A tizen, s tim si muzou jit… oni vi kam. A v recenzi maji asi preklep, když se rekne mensi rozmer, cekam misto 10cm 5. Tady to je naopak 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here