Ringbow: Ovládněte svůj tablet prstenem!

1

Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Proč se však zabývat nadvládou nad Středozemí, když prstenem budete moci ovládnout svůj tablet, či telefon? To, co dnes zní minimálně podivně, bude v blízké budoucnosti umožněno díky produktu s názvem Ringbow. Aneb všichni technologií chtiví páníškové zpozorněte!

Ringbow White

Ringbow byl před nedávnem představen na CICC. A o co se vlastně jedná? Jde o prsten s devítisměrným d-pad ovladačem, bluetooth a vlastní integrovanou baterií (výdrž minimálně 5 hodin), s jehož pomocí můžete změnit způsob, kterým ovládáte svá oblíbená androidí zařízení (především tablety).

Myšlenkou zařízení je, že za pomoci ovladače budete procházet menu a nastavení aplikací, zatímco budete současně zařízení ovládat i pomocí klasické dotekové obrazovky. Inspirací tohoto přístroje byla klasická myš pro PC.

Ringbow samozřejmě není určen jen pro doprovodné ovládání a hraní her, půjde ho používat k mnoha dalším činnostem: například dálkové ovládání při sledování filmu na tabletu nebo přijímání hovorů při řízení automobilu. Vývojáři také v budoucnu chtějí přidat další funkce, jako například akcelerometr, který možní ovládání pomoc gest.

K Ringbow je nabízen také „developers kit“ obsahující API, plug-iny, technickou podporu a příručku pro vytváření vlastních aplikací s podporou tohoto zajímavého příslušenství.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4UYh52ChYGg

httpv://www.youtube.com/watch?v=TvzHOaLkZHY&feature=related

(pozn. ve videu je k vidění teprve prototyp přístroje, který je připojen kabelem k externí baterii)

Ringbow, který je považován za nejmenší příslušenství k dotykovým displejům na světě, je k dipozici na internetových stránkách Kickstarter. V době psaní článku už projekt podpořilo přes 600 lidí a byla dosažena více než třetina z požadovaných 100 000 dolarů. Nejlevnější částka, za kterou bylo možno Ringbow předobjednat, byla 45 dolarů (922 Kč).

K prvním zájemcům by mělo toto zajímavé příslušenství dorazit spolu se sadou podporovaných her během listopadu 2012.

via Androidpit via Ringbow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here