Jak obelstít identidikaci obličeje v JellyBeanu (video)

5

Neberte toto jako návod, jak se dostat do cizího zařízení, jedná se pouze o upozornění, jakou chybou trpí Android.

O této funkci již každý něco slyšel. Nejvíce se o ni mluvilo při jejím představení – v Androidu 4.0 (Ice Cream Sandwich). Poté ale Google schytal velkou vlnu kritiky za to, že mobilnímu zařízení stačí pouze ukázat obličej s dotyčnou osobou na fotce a on kohokoliv vpustí do zařízení.

Proto v nedávno představeném Jelly Beanu (Android 4.1) dostala funkce odemknutí pomocí obličeje výrazné změny. Nyní člověk musí totiž na telefon mrknout, čímž se zvýšila i bezpečnost celého zámku. Všichni byli spokojeni, neboť se do telefonu nedalo dostat díky fotkám. Bohužel, to se změnilo. Internet totiž začalo obíhat video, na kterém je znázorněno, jak jednoduše se dá do zařízení dostat i s fotkou.

Co vám tedy k odemknutí zařízení stačí? Fotka ze sociální sítě, foto editor a chvíli trpělivosti. Jak šlo vidět na videu, úpravy nebyly nijak velké a zvládl by ji i úplný amatér. Co si myslíte o tomto zabezpečení telefonu? Podělte se s námi o Váš názor v diskuzi.

 

Zdroj: ap

5 KOMENTÁŘE

    • Bohužel, už se nic nezmění. Dnešní technologie jsou tak vyspělé, že vývojáři mají problém vytvořit něco, aby to naše smartphony ochránilo. Aby jsme měli telefony opravdu v bezpečí, muselo by nám zařízení odebírat DNA, otisky prstu a jiné. A to už je trochu sci-fi představa

  1. Osobně považuju odemčení obličejem spíš jako machrovinku, než použitelnou věc.
    Za prvé je to pomalé – než se inicializuje foťák, než najdu obličej, než se to vyhodnotí…
    Za druhé je to limitované – musí být světlo a nesmíte vypadat jako já, že vám pak praská čočka 😉
    Za třetí to evidentně není dokonalé.
    Osobně používám gesta, to mně přijde jako rozumný kompromis. BTW – jde nastavit, aby po třeba třetím neúspěšném gestu telefon vyžadoval PIN?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here