Google upravil pravidla pro vývojáře v Play Store

0

Asi se tady všichni shodneme na tom, že se v Google Play nachází poměrně velké množství aplikací, jejímž jediným účelem je vytáhnout z uživatelů peníze ne úplně čistým způsobem.

Google si to naštěstí alespoň trochu také uvědomuje a snaží se proti tomu i něco udělat. Včera tak upravil pravidla pro vývojáře a jejich aplikace. Stále (boh(dík)užel) nejde o zavedení vstupní kontroly, nicméně i tak jde určitě o krok směrem k menšímu počtu závadných aplikací.

  • Omezení aplikací používajících název nebo ikonu podobnou existujícím systémovým aplikacím.
  • Rozšíření výčtu aplikací, které jsou na Google Play zakázány. Například o ty využívající osobní informace bez dovolení uživatele.
  • Více příkladu spam aplikací.
  • Nová sekce popisující, jak se mají aplikace chovat.

Konkrétně je v nových podmínkách například zmíněno, že aplikace nesmějí upravovat záložky v prohlížeči nebo přidávat zástupce na plochu z reklamních důvodů nebo že u každé reklamy musí být jasné, z jaké aplikace pochází.

Samozřejmě stále zůstává otázkou, jak chce Google tato pravidla účinně vymáhat, když aplikace sám nikterak moc nekontroluje. Pokud však pomineme tento problém, tak můžeme změnu rozhodně přivítat. Trochu svázanější pravidla mohou totiž dle mého názoru Google Play jen prospět.

Zdroj: developer policy via ac