Google Play Store má novou kategorii: Pure Android

2

pure

Ačkoliv se to nemusí na první pohled, obzvláště je-li směřován na Google Play, zdát, tak se Google již několik posledních měsíců snaží rozšířit mezi androidími programátory podvědomí o designových pravidlech Holo vzhledu a dovést je k tomu, aby vytvářeli krásné a hlavně v rámci ekosystému konzistentní aplikace.

Z konkrétních snah si vypíchnout zaslouží například poměrně hezky zpracovanou stránku s designovými pravidly nebo pravidelné pořady „The App Clinic“ a „Android Design in Action“, ve kterých designéři přímo z Googlu rozebírají úspěšné aplikace z Google Play a radí jejich tvůrcům, jak je předělat pro Holo.

A právě aplikace, které prošli třeba i na základě výše zmíněných dvou pořadů proměnou do Holo stylu se v rámci nové akce s cílem zpropagovat Holo vzhled dočkají pořádného zviditelnění. Na Google Play  se pro ně totiž objevila nová kategorie nadepsaná „Pure Android“ neboli „Čistý Android“.

Prozatím se navíc zdá, že se do ní dostanou jenom ty opravdu Holo dodržující aplikace. V současné době jsou v ní konkrétně pouze dvě –  Pattrn a Tasks a podle slov autorů nebudou ani další přibývat žádným závratným tempem. Cílem totiž prý není udělat další přeplněnou kategorii, ale opravdu jednoznačně vypíchnout těch několik opravdu dobře udělaných aplikací.

Nakonec pak snad jen zamrzí, že se mi alespoň na českém Google Play nepodařilo nikde danou kategorii najít. Vypadá to tak, že pro našince je dostupná jen přes přímý odkaz.

Zdroj: vlastní

 

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here