Google již prodal přibližně 1 milion Nexusů 4

0

Nexus 4

I přesto, že by se na základě zpráv o (ne)dostupnosti nejnovějšího referenčního telefonu od Googlu – Nexusu 4 mohlo zdát, že se ho mohlo prodat maximálně stovky tisíc kusů, tak podle nejnovějších odhadů uživatelů XDA fóra leží pravda trochu někde jinde.

V jednom příspěvku na XDA fóru se konkrétně uživatel s přezdívkou draugaz pochlubil, že z unikátního identifikačního čísla svého Nexusu 4, taktéž známého pod zkratkou IMEI, jehož součástí je mimo dalších zajímavých informací, jako například data výroby, země, pro jejíž trh byl daný telefon určený, a velikosti vnitřní paměti, také produkční číslo, tedy číslo udávající o kolikáté vyrobené zařízení daného modelu jde, zjistit, že má 999 998. Nexus 4.

Samozřejmě, že se všech 999 997 dříve vyrobených Nexusů 4 s nižším produkčním číslem nemuselo ještě stihnout prodat, některé z nich mohou stále ležet na skladech, současně je ale také velmi pravděpodobné, že daný Nexus 4 nebyl tím nejnovějším a ve skutečnosti jich po světě koluje o několik desítek tisíc více.

Celkově se tak poměrně s jistotou můžeme dobrat k informaci, že Google, potažmo LG, prodalo přibližně 1 milion jednotlivých zařízení.

Toto číslo na první pohled nemusí vypadat nikterak úžasně, obzvláště porovnáme-li jej s prodeji například řady Samsung Galaxy S. Pokud na něj však pohlédneme optikou toho, že se telefon ani zdaleka neprodává na všech trzích a na těch, kde by dostupný být měl, je zas většinu času vyprodán, tak jde o číslo bezesporu hezké.

Kromě důkazu kvalit samotného telefonu, jde také o jasný signál, že distribuce z větší části přes internetový obchod Google Play může poměrně dobře fungovat. Tedy samozřejmě v zemích, kde Google Play dostupný je.

A nakonec jen taková zajímavost pro všechny majitele Nexusu 4. Pokud toužíte o zjištění všeho, co o Vašem zařízení říká IMEI číslo, tak zajděte na tuto stránku:

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=IMEIVašehoTelefonu

Zdroj: gsmarena

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here