Google Drive zřejmě již brzy aneb První screenshoty jsou na internetu

3

O vlastních cloudovém úložišti od Googlu se spekuluje již delší dobu. A ne úplně bezdůvodně, jde totiž o jednu z mála čisté cloudových služeb, která googlu stále chybí a navíc, kde jej předehnali nejen relativně malé startupy jako dropbox a box.net, ale dokonce i ostatní větší firmy jako Microsoft se svým Skydrivem.

Nyní to však konečně vypadá, že si to i Google uvědomil, a že má svůj vlastní cloudový disk takřka připraven. Alespoň to tedy vyplývá z tvrzení a několika málo screenshotů, které natípal čtenář serveru GeekWire, poté co klikl na nové malé tlačítko s názvem ‚GDrive‘.

To se mu prý jednoho dne z ničeho nic objevilo v Google liště. Pokud tedy zavrhneme myšlenku, že je vše jen poměrně jednoduchý podvůdek, tak nám vyjde, že Google službu již interně testuje a jen omylem přizvali špatného člověka do testování.

Na druhou stranu může jít opravdu snadno i o podvrh, takřka stejné grafické rozhraní mají totiž Google dokumenty a případná úprava by znamenala takřka jen naleznutí správného fontu, velikosti písma a asi pět minut v grafickém editoru.

Vyvrácení myšlenky podvrhu se tak asi dočkáme až při případném oficiálním odhalení služby, které by mohlo proběhnout buďto na za nedlouho začínajícím MWC nebo souběžně s uvedením dalšího Andoridu Jelly Beans.

zdroj: androidspin

 • michal

  jasny podvrh :)) sou to jen dokumenty

  • Petr Houška

   Taky jsem si říkal, nicméně, třeba půjde o službu postavenou právě na dokumentech. (tak oni tak trochu online úložištěm již jsou, že)

 • Jimmy

  Mě tam dole nesedí to Install Google Drive:)