Apple si stěžuje na podmínky licencování patentů Motoroly

7

Soudní spory, kór ty patentové bývají mnohdy běh na velmi dlouhou trať. Není tak divu, že pořádného dopadu, již v listopadu Motorolou vyhraného soudního sporu, začínáme dočkávat až teď, takřka po čtyřech měsících.

Po soudním verdiktu se Motorola se rozhodla, že bude po jablečné firmě požadovat výměnou za licencování svých patentů celých 2.25% z veškerých prodejů jejich zařízení s 3G modulem, tedy iPhonů a iPadů 3G.

To se samozřejmě Applu nikterak nelíbilo a tak tento týden podal u Evropského telekomunikačního úřadu stížnost na porušení standartu FRAND (férové, rozumné a ne-diskriminační) ve věci licencování patentů ze strany Motoroly.

Tím kromě jiného celou záležitost poměrné účinně zamrazil a její finální vyřešení odložil o nějakých pár měsíců, s trochou smůly i let. Na druhou stranu, až to celé nakonec skončí, tak se bojím, že nebude žádných vítězů, nýbrž jen poražených. A to by dle mého názoru byla škoda jak v případě Motoroly tak i Applu.

zdroj: Reuters, Engadget

7 KOMENTÁŘE

  1. Zajímalo by mě, co je tedy podle Applu nediskriminační, když se nestyděl dát Samsungu těch ubohých x parametrů zařízení které mají vyrábět aby se vyhnuli soudním sporům?! Fandím Motorole a Googlu protože věřím že až zatlačí Apple zpátky do jeho hranic (aby přestal napadat všechno kolem jen aby poškodil), tak přestanou a konečně nebude zákazník zajatcem toho aby si hlídal zda náhodou nebude jeho vysněné zařízení v jeho zemi zakázané nebo nepodporované. A mektejte si co chcete,ale když se kupuje „chytrý“ telefon, vybírá se systém a parametry a design až naposled (pokud tedy nejste liboví frajírci bez mozku, kteří si raději koupí krásný ale nepoužitelný).

  2. Tak ten „(férové, rozumné a ne-diskriminační)“ z úst Apple zní velmi zábavně ve srovnání s tím co sami předvádí.

    • Ještě jinak. Kdyby oni nepodávali žaloby na všechny světový strany a nehráli si na nějakýho špičkovýho a hlavně monopolního výrobce telefonů a tabletů, tak jsou i ostatní firmy v klidu… toto pokud vím všechno odstartoval Apple

      • Takže a jednoduše, Apple má co chtěl… Doufám, že firma, i s ostatními zaměstnanci na vysokých postech, shoří v pekle… Steve už tam je

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here