Angry Nerds: povedená parodie na Angry Birds

8

Se zajímavým aprílovým žertíkem přišli vývojáři ze společnosti Atlassian, kteří vyvtořili parodii na populární hru Angry Birds (Naštvaní ptáci). Jejich počin se jmenuje Angry Nerds. Na mobilu si jí sice nezahrajete, existuje ale její webová verze. Doporučuji zejména těm, kteří neumějí prohrávat 🙂

Na stránce hry nechybí přehled všech všech ptáků ze hry, včetně jejich popisu. V dolní části stránky jsou i plyšové hračky a tričko s motivem Angry Nerds. Bohužel, se ani jedna položka ve skutečnosti neprodává. I přesto ale neváhejte a klikněte na tlačítko Buy It, odměnou vám bude vtipný formulář.

Domovskou stránku hry naleznete zde.

8 KOMENTÁŘE

 1. Ehm, cože?!?! Nerds=blbci? Poprosím vás o jednu věc. Pokud si s angličtinou netykáte, tak se jí vyhýbejte obloukem. Protože je mnohem lepší to nepřekládat než si udělat takovejhle trapas.

 2. nerd je v prekladu vysoce inteligentni clovek 😉 i ve vetsine slovniku je napriklad nerd prelozeno jako šprt, coz je docela zavadejici 🙂 nerd je napriklad einstein

 3. tak to teda nemáte pravdu sama jsem si to přeložila a nerds jsou pitomci,klidně jsi to zadejte do google překladače a tam vám to napíše že jsou to pitomci

 4. @Dicktator, Majko:

  Pokud nedokážete pochopit, že i v angličtině, kterou nejspíš tak výborně ovládáte, jsou slova s více významy, doporučuji vám podívat se do nějakého anglického výkladového slovníku. Právě slovo nerd má totiž více významů.

  Pokud ale máte nějaký lepší návrh na počeštění názvu hry, můžete ho navrhnout a článek upravíme.

 5. @rachel: Neřekl bych že při psaní článku na portál by se měl používat Google Překladač

  @Jáchym Šlik: Netvrdím, že výborně ovládám angličtinu, ale vím že nerd neznamená blbec. Lidé si jen myslí že nerdi jsou blbci. Ale dejme tomu, že máte pravdu. I přesto se domníváte že by v názvu této hry nerd zrovna znamenal blbec? Když přímo v článku vidím obrázek s popisem charakterů hry jako je „The Hacker“, „The Dev Manager“ atp.?

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Nerd
  http://en.wikipedia.org/wiki/Nerd
  http://www.urbandictionary.com/define.php?term=nerd

  Přesně jak zmínil tady Dicktator, nerdi jsou vysoce inteligentní lidi. Takže je docela šílenost je označit blbci.

  Když už je potřeba to překládat, docela by mohlo odpovídat něco jako Naštvaní Ajťáci, ale i to je docela krkolomné.

  Článek nemusíte upravovat, na tomhle netrvám, nejsem nějakej honič co něco takového potřebuje. Chtěl jsem jen na to trochu víc upozornit, možná mi to v prvním komentáři trochu víc ujelo, za to se omlouvám. Avšak pro příště prostě zkuste takové termíny naťukat spíš do urban dictionary, tam jsou tyhle termíny docela dobře vysvětleny.

 6. @Majko:
  Samozřejmě se nic neděje.Omlouvám se já, v tomto případě určitě existují lepší překlady.
  Jinak pro definici slova jsem používal Thesaurus, ale nejspíš máte pravdu, že pro takovéhle výrazy je urban dictionary vhodnější.

 7. @Jáchym Šlik:
  Thesaurus? To si robíte srandu… 🙂 Súhlasím, že keď neovládate Angličtinu na takej úrovni, aby ste dokázali niečo bezchybne preložiť, radšej to neprekladajte. (úprimne pochybujem, že by vám ten urban dictionary pomohol) Ináč absolútne nič v zlom.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here