Android se prodává dvakrát více než iPhone

4

Uživatelé se nezalekli žalob Apple a Microsoftu vůči výrobcům přístrojů s Androidem a i nadále si kupují telefony s OS Android. V následují grafu se můžete podívat, jak si stojí Android na americkém trhu podle statistiky společnosti Nilsen:

prodeje srpen

Androidu nyní patří celých 43% procent trhu s chytrými telefony, když se zaměříme na prodeje smartphonů v posledních třech měsících pak si Androida pořídilo 56% všech kupujících.

Podíl Androidu

Špatně si nestojí ani iOS, který si získal 28% z celého trhu. iPhone se tak prodával 2x méně, než telefony s Androidem. Bude zajímavé sledovat, jak s podílem na trhu zahýbe nový model iPhone 4S. Jako třetí v USA se umístily oblíbené přístroje BlackBerry.

Zdroj: mobil.idnes.cz

  • Ramirez

    Samozrejme ze sa Android zariadeni predava viac,lebo Android strkaju do hocijakych 150-200 dollarovych haraburd.

  • Ramirez

    Tym som sa nechcel dotknut Androidu,sam som jeho uzivatom,len som chcel poukazat na to ze tieto statistiky sa prizivuju len na tych lacnych zariadeniach ktore pomaly v USA rozdavaju v McDonald’s k BicMac menu.

  • Podle prvniho grafu to vypada, ze mraky lidi presly od Blackberry k Androidu…

  • Asi bych byl v tom nadšení trochu skeptičtější, protože toto neplatí univerzálně – viz článek http://www.ictmanazer.cz/2011/10/android-vysoka-bezpecnostni-rizika-odrazuji-firmy/