Amazon spouští svůj Market s aplikacemi, vývojáři začněte nahrávat.

0

Amazon plánuje vlastní market na Androidu, se ví již delší dobu, nyní však přišel poměrně důležitý moment, hlavně pro vývojáře. Od dnešního dne je na něj možné nahrávat aplikace, datum spuštění marketu  pro uživatele je zatím neznámý.

Výdělek bude rozdělen v poměru 30:70 (amazon:vývojář), vyplácen bude na konci každého měsíce a samotný vývojářský účet bude zpoplatněn částkou $99. Zatím amazon garantuje první rok zdarma, ale není jisté, jak dlouho bude tato nabídka trvat. Aplikace budou muset projít schvalovacím procesem, jehož součástí bude testovaní na vícero zařízeních, pro zajištění kompatibility. Výhodou by mohla být pevnější ruka amazonu oproti google, osobně věřím v méně zbytečných a nepotřebných aplikací.

Vývojářský účet jde pravděpodobně vytvořit i z ČR, ale nejsem si jist, jestli projde schválením. Ohledně kupování aplikací z ČR bych se nebál, přeci jen věci z amazonu jdou nakupovat naprosto bez problémů.

A co si vy myslíte o neoficiálních marketech, dle mého názoru je to poměrně škoda, na druhou stranu případnou tvrdší ruku v povolování aplikací vítám.

Zdroj & stránka s uploadem: amazon

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here