Srovnání: Jak obstojí nový iPhone 5S v konkurenci HTC One a Galaxy S4?

33

iPhone 5S

Včerejší den patřil velké události společnosti Apple, která představovala své inovativní produkty. Mezi nimi se objevil i iPhone 5S, tedy nová a dražší verze smartphonu iPhone 5. Jaký vlastně je v porovnání se současnou konkurencí se systémem Android?

Srovnání smartphonů Samsung Galaxy S4, iPhone 5S a HTC One přinesl zahraniční portál PhAndroid. Hlavním rozdílem mezi účastnými telefony je samozřejmě operační systém. Galaxy S4 nabízí Android ve verzi 4.2 Jelly Bean, kdežto HTC One pouze 4.1 v původní verzi a iPhone 5S samosebou novou generaci operačního systému od Applu v podobě iOS 7.

Dalším znakem je displej a zde iPhone 5S opět zaostává, alespoň co se jeho velikosti týče. Nabízí pouhé 4 palce s rozlišením 1136 x 640, což je oproti 1920 x 1080 u konkurence málo. Navíc Galaxy S4 má displej o velikosti 4,99 palců, HTC One pak 4,7 palce. Ovšem se jedná o kvalitní displej typu Retina.

Srovnání iPhone 5S Galaxy S4 HTC One

iPhone 5S pak nabízí fotoaparát s 8 MP, přičemž Galaxy S4 má 13 MP a HTC One disponuje UltraPixelovým fotoaparátem. Kvalita fotografií však nezávisí pouze na počtu MP. Kapacita baterie iPhones 5S není známa, ale její výdrž má být prodloužená. Údajně vydrží až 10 hodin telefonního hovoru.

Smartphony s Androidem jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 600, iPhone 5S oproti tomu velmi výkonném A7 v 64-bitové verzi s frekvencí 1,7 GHz. Podle společnosti Apple nabídne 40x vyšší výkon procesoru a 56x rychlejší grafické zpracování oproti původnímu smartphonu (první verze iPhone). Lákadlem může být i senzor otisků prstů, který nahrazuje zabezpečení pomocí čtyřmístného kódu a je umístěn pod tlačítkem Home.

Co si myslíte vy a jak se vám iPhone 5S zamlouvá?

Aktualizováno: Cena nového iPhone 5S je v nejnižší verzi s 16 GB 18 100 Kč v Německu, přičemž se očekává, že v České republice tomu bude velmi podobně.

Zdroj: PhAndroid
 

33 KOMENTÁŘE

 1. HTC One nemá Android 4.1 bože…ale 4.2 s plánovanou aktualizací v září na 4.3…
  Jinak telefon je 40x výkonnější a jediné lákadlo podle vás je senzor otísků? Divné

  Apple nemám rád, ale že se příliš nevyznamenal??? Je první, kdo použil 64b procesor a to je jako málo? Buďte prosím příště objektivní. Tady jde jasně vidět, že se snažíte pošpinit Apple, ale hrubě vám to nevyšlo.

  • Bere se původní verze s operačním systémem.

   Ano, jiné lákadlo. Obecně je tato specifická vlastnost velmi lákavá pro mnoho potencionálních zákazníků. Samozřejmě to má výhody a nevýhodu.

   Použití 64-bitového procesoru je zavádějící. Samozřejmě je Apple první, ale jak víme, tak se v mobilním průmyslu děje vše rychle, takže se brzy objeví další smartphony.

   Nejde mi o to někoho pošpinit. Je mi to k ničemu. Pokud se podíváte na specifika, tak snad všude iPhone 5S zaostává. Hlavně u displeje.

   • Nejsem si jistý, jestli u displeje zaostává. Pouze podle rozlišení teoreticky ano, ale pokud je to retina, je to vlastně jedno. Foťák posuzujete jen podle megapixelů, to myslíte vážně? Je třeba vidět výstup a až pak můžeme soudit, ono těch 8 Mpx může být lepších, než 13 Mpx. Samsung nefotí špatně, HTC One nevím, iPhone taky ne, ale jen podle rozlišení bych to rozhodně nezatracoval.
    No a brát původní verzi systému je samozřejmě nesmysl, protože dnesní kousky předpokládám už vybalíte s 4.2.2. a nebo se vám tam nahraje během pár minut, takže bych zjednodušeně řekl, že HTC a Samsung mají druhou nejnovější verzi OS a iPhone 5C/S mají úplně nejnovější. Ale hlavně to nejde srovnávat, ty systémy jsu naprosto odlišné a kdo si některý vybral, asi ví proč.
    Stejně jste jen potřeboval článek s iPhone v názvu, aby to lidi rozklikli a zobrazila se reklama… 😉

    • Žádnou reklamu na iPhone nemáme.

     Samozřejmě mají aktuální verzi, ale berou se jednoduše základní specifikace, jak je viditelné na screenu. Navíc byl článek převzat.

     • Tzn. když byl vydán HTC One s verzí 4.1, bude mít navždy psáno všude 4.1??? Je to hloupost, co tu píšete.. Fotoaparát nejde posuzovat podle velikosti Mp nebo rozlišení displeje zvlášť u Applu, která používá Retinu.

      A to, že je článek převzat ze zahraničí vás neomlouvá. Pokud někdo napíše nějakou blbost, vy ji musíte napsat také?

      Svoje osobní názory si pište jinam, v soukromý, na vaše účty a ne pro veřejnost, kde je požadována objektivita, kterou vy nemáte, což jste potvrdil dnes a i v jiných článcích od vás.

      Navíc porovnávání telefonů s Androidem a iOS je blbost. Nejen, že mají jiný systém, ale jejich doba vydání se liší, byť jen o půl roku, ale i to je v tomto odvětví hodně dlouhá doba.

     • Co člověk, to názor. Každý má svůj a já ho v článku nepoužil. Poukázal jsem pouze na to, že se od Applu čekalo víc, což vám každý potvrdí. Jasně, pokud jste zastánce Applu, pak ho budete bránit. Tak si ho braňte, to už je vaše volba. 🙂

     • Kdybyste uměl číst, říkal jsem, že Apple nemám rád, ale vy prostě jen hledáte argumenty. Čekal od Applu víc? Je to model 5S ne 6, takže zde nemůžou vytáhnout všechny trumfy.. 64b procesor je vám málo? iOS7 je málo? senzor otisků prstu také? Retina displej? Kvalitní fotoaparát ( byť podle vás podle Mp špatný) je málo? Nevím, jakých lidí jste se ptal, ale co čekáte? Myslíte si, že Apple měl představit telefon s procesorem se 16 jádry, ohebný displej a nekonečnou výdrží? To, že byl před několika lety dál než konkurence už neplatí. Nemůže přijít ohledně výkonu s nijak extra revoluční výbavou.. a myslím, že 64b procesor je dostatečná novinka pro vylepšenou 5 iPhonu…. Nemám rád Apple, ale to neznamená, že nebudu objektivní a neuznám to, že je to kvalitní firma.

    • Nemyslím si, že hlavním důvodem byla reklama. Autor chtěl poukázat na nedostatky Applu. Sice Full HD rozlišení je zbytečné, ale ta obrazovka je maličká. Note III je předražený a to musím s vámi souhlasit. Jediné co musím říct, že iPhony rozhodně nenabízí takovou kvalitu za jakou cenu je prodávají (můj osobní názor).

 2. A co jako že má 4“ palců ? Jim jde o to vyrobit kvalitní smartphone který padne do ruky, samy jste psali že ideální velikost je 4″5 palců a také že nezáleží na megapixlech ale na kvalitu jakou má clonu podsvícení atd… A čtečka prstu je revoluce, jak dokáže člověk nacpat čtečku prstu do smartphone a přitom zachovat rozměry ?? Android je opravdu dobrý a volný ale chyby se objevují porad ani jednou se mi nestalo že android by běžel plynule 1 den, chci tím říct že kolik peněz dáte tolik získáte a opravdu čím dražší tím lepší a vydrží aspoň déle než ty plastaky

  • Já mám neoficiální firmware a možná je i plynulejší než ten oficiální s nádstavbou od Samsungu. Čím dražší tím lepší telefon ? Dovolím si nesouhlasit, například Samsung, Apple nebo Sony si mohou dovolit vyšší cenu, než třeba Huawei. To že jiný výrobce nabídne koncovému zákazníkovi stejnou kvalitu za nižší cenu, neznamená horší produkt

   • Bohužel ale nabídne něco méně u Samsungu třeba kvalitnější plast Super Amoled displej nadstavba od výrobce který se nikdy nepovede a nebo přidáni obsah balení a sowtveru

    • S nádstavbou souhlasím a taky jsem si proto naisntaloval neoficální firmware 4.2, proto jsem naprosto spokojený s čistým androidem.

     Pokud nechce zákazník plast, koupí si například HTC, nebo třeba iPhone.

  • Co přesně je hloupost? Mě stál SGS4 asi 18000 Kč (telefon + pojištění), to není až takový rozdíl oproti iPhone 5S. Ano, mám tam slot na SD kartu, ale Apple byl odjakživa brát za cenovou elitu a nepřijde mně to až tak ustřelené třeba ve srovnání s Galaxy Note 3 🙂

   • Apple si nedokáže připustit, že je čas následovat svoji konkurenci, nikoliv být konzervativní. Stále stejný vzhled a velikost displeje. Například SGS IV vypadá podobně jako její předchůdce, ale celkově vypadá mnohem lépe a jde vidět rozdíl. Doba kdy iPhony byly nejhezčí je podle mého názoru pryč. Co se týče ceny asi nemá cenu se k ní vyjadřovat.

 3. Nějak tohle srovnání nechápu.

  1) Jak už bylo zmíněno, HTC One má Android 4.2 a uvádět, že má 4.1 je solidní klamání i přesto, že se s touto verzí začalo prodávat.

  2) Menší displej přece nemusí nutně znamenat nevýhodu, to záleží na každém uživateli. Naopak mnoho uživatelů určitě ocení, že iPhone je jedním z mála špičkových smartphonů s malými rozměry. Když chci srovnávat displeje podle dohledatelných parametrů, tak je jedinou rozumnou možností jemnost v ppi.

  3) Jak může někdo vědět, že iPhone 5S neoslní svým fotoaparátem, když ještě neviděl žádný vypovídající snímek? Megapixely jsou jedním z posledních vhodných parametrů, podle kterých lze fotoaparáty porovnávat. Naopak si myslím, že nový iPhone svým fotoaparátem bez problémů překoná HTC One a možná i Galaxy S4. A pokud už byste chtěli provnávat podle megapixelů, tak je iPhone 5S druhý a HTC One poslední.

  4) Ten rozdíl v předním fotoaparátu byl doufám myšlen jako vtip… Nehledě na to, že iPhone 5S má 1,2 megapixelů a ten údaj 1,9 označuje velikost jednoho pixelu v mikronech.

  5) Porovnávat procesory je také víceméně zbytečné, protože je obecně známý fakt, že iOS zařízení mohou být rychlejší i přes použití slabšího procesoru.

  • Přesně tak, autor neví o čem píše a chtěl jen bezzubě pošpinit Apple, Nepovedlo se a bylo to dost ubohé.

   • Aha, tak já píšu na tři weby o společnosti Apple a stejně ho budu zde špinit. 🙂 To má logiku.

    Pokud jsem ho pošpinil a můj článek je neobjektivní, jak je možné, že po prezentaci nových produktů klesly akcie Apple o 18 dolarů? Hm? 🙂

    • 18 dolarů? Páni to je propad.. Apple by měl zavřít krámy… Lidé jednoduše čekali více, protože to je u Applu zvykem, ale konkurence Apple dohnala a tak poodskočil jen kousek a to není žádná revoluce, ale nic hrozného…

     To, že píšete na jiné weby je mi celkem …. Sice to nechápu, díky vaší gramatice a stylistice, ale nezajímá mě to. A pokud si dobře pamatuji, přiznal jste, že se nevyznáte v displejích, takže nejspíše ani nevíte o čem píšete na ty jiná weby a ani to co Retina vlastně je… Jinak byste totiž nenapsal do článku, to co tam čtu 😉

     • Nechápete podstatu. To, že akcie spadly, dokazuje nižší důvěru v celkovém prodeji nových iPhonů. A to není je tak. 🙂

      Zajímavé je to, že napadáte můj styl psaní, přitom vy máte ve svých příspěvcích chyby. Co je Retina displej vím.

     • Já ale píši do komentářů, takže si to tolik nehlídám 😉 Ale chyby mi můžete klidně vyčíst, rád se přiučím 🙂

      Akcie sice spadly, ale ty se odráží pouze od toho, že jsou lidé zvyklý na něco extra od Applu, což už dnes a hlavně bez Jobse není možné.

 4. Co si budeme nalhávat, byť má iPhone 5S nějaké nedostatky, slabší fotoaparát (i když Mpx nejsou všechno) a možná menší displej, ale uživatelé předchozích iPhonů ani na větší zvyklí nejsou, z pohledu zpracování prostě vede na plné čáře.

  Pokud něco Apple bezesporu umí, pak je to design :).

  • To bych neřekl. Vzhledově se mi iphony vůbec nelíbí. Možná je to jen můj názor, možná je nás víc.

    • Noooo dřív se mi taky nelíbilo. 5ka se mi taky nelibi. Ty žádá, ta věž. Katastrofa. Ale iPhone 4/S. Lepší design jsem neviděl. To je fakt parádní telefon. Škoda ze u toho designu to konci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here