Lenovo IdeaPhone K900 – kovový smartphone s 2GHz procesorem od Intelu

7

Lenovo na právě probíhajícím veletrhu CES 2013 představilo nový vlajkový model z řady IdeaPhone. Smartphone zaujme nejen bohatou výbavou, ale také kovovým krytem.

Ve výbavě Lenovo IdeaPhone K900 najdeme 5,5″ IPS displej s Full HD rozlišením (400 ppi), 2GB RAM, 13mpx fotoaparát se snímacím čipem Sony Exmor BSI pro kvalitnější snímky za špatných světelných podmínek a Android 4.1.2 Jelly Bean s vlastní grafickou nadstavbou od Lenova. Nejzajímavějším prvkem hardwarové výbavy je však použitý dvoujádrový procesor Intel Atom „Clover Trail+“ taktovaný na 2 GHz.

Překvapením je také surový design, který může vzdáleně připomínat Motoroly z řady Razr. Při výrobě telefonu Lenovo nešetřilo s kovem a zákazníci se budou dokonce moct vybrat z několika provedení zadního krytu. Tloušťku telefonu se výrobci povedlo snížit na 6,9 mm.

Špatnou, ale rozhodně ne překvapivou zprávou však je, že se Lenovo IdeaPhone K900 nejspíš nebude prodávat v České republice. Dostupnost zatím byla potvrzena pro Čínu, Indii, Rusko, Indonésii, Filipíny a Vietnam.

 

zdroj: ac

7 KOMENTÁŘE

  1. No informácie o telefóne čo sa nakoniec do Európy ani nedostane sem nemusíte ani dávať. Načo? Viem, že si ho môžem objednať z Číny, ale tým pádom telefón nebude mať verziu ROM odladenú pre európskeho zákazníka a to znamená problémy.

    • Podle mého názoru jde o velmi zajímavé zařízení, které si i přes nedostupnost u nás zaslouží pozornost. A doufám, že stejný názor mají aspoň někteří naši čtenáři.

      • I přes svou nedostupnost je to velmi zajímavý telefon, který si svou pozornost jistě zaslouží a nenapsat o něm by byl hřích. 😉 Velká část čtenářů si o této novince jistě ráda přečte, i když ví, že si telefon nejspíš nikdy nekoupí.

    • Mám Huawei Honor 2 z Číny a jediný problém co mám, je že jsem tam měl nahrané čínské aplikace, které jdou o všem lehce odstranit. Jinak nevím v čem by měl být problém, jedině snad Google Play, ale myslím že Lenovo jej má.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here