Huawei Ascend P2: nejtenčí smartphone bude mít 5″ displej a 3000mAh baterii

5

Už před několika dny potvrdil Richard Yu, výkonný ředitel Huawei, že jeho společnost připravuje nejtenčí telefon. Nyní na internet unikly první snímky a podrobné informace o tomto smartphonu s názvem Huawei Ascend D2.

Novinka bude vybavena 5″ IPS displejem o rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů, 13mpx zadním fotoaparátem, 1,3mpx přední kamerou pro videohovory, 8GB vnitřní pamětí, 2GB RAM a vlastním čtyřjádrovým procesorem Hisilicon K3V2 taktovaným na 1,8 GHz, který jsme mohli spatřit například ve vlajkové lodi Ascend D2.

Snaze o největší tloušťku musela ustoupit klasická SIM karta, která byla nahrazena výrazně menší micro SIM kartou. Příjemným překvapením je však baterie, která má u tohoto extrémně štíhlého smartphonu kapacitu nadprůměrných 3 000 mAh. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s grafickou nadstavbou od výrobce.

Huawei Ascend D2 bude představen během února na MWC 2013 v Barceloně. Na trh by se však novinka měla dostat až v druhé polovině letošního roku.

zdroj: pa

5 KOMENTÁŘE

 1. Ta podoba s Galaxy S II je asi jenom čistě náhodná že ? Jen se teda divím že tam nedali full hd displej když už to má těch pět palců, a ta paměť 8Gb se mi taky zdá na dnešní dobu trochu málo ! No když to shrnu tak na to že to má být nástupce modelu D1 tak nic moc ale co, hlavně že bude nejtenčí na světě !

  • Mají tady chybu, všude jinde je napsáno FullHD a když jsem se díval na představení taky tam bylo řečeno že to bude mít FullHD

   • Telefon nebyl ještě představen a má opravdu jen HD displej, nikoliv Full HD.

    Pravděpodobně si pletete Ascend P2 a Ascend D2. To jen dokazuje, že značení modelů od Huawei není zrovna ideální.

  • Není to nástupce Ascendu D1, ale Ascendu P1 (http://www.androidmarket.cz/?p=33229), čemuž také odpovídá výbava.

   Ascend P2 není vlajková loď, takže snahou Huawei není nacpat do něj tu nejlepší výbavu. Pětipalcový Full HD displej už má Ascend D2, ve srovnání s kterým bude Ascend P2 jistě levnější. Bylo by nelogické, aby výrobce nabízel jen supervybavené modely a zapomínal na ty, kteří chtějí levnější telefon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here