HTC Explorer – malý extra levný Android pro Evropu a Asii

2

Také se Vám zdá, že v poslední době přicházejí samé super telefony a již se v podstatě zapomnělo na ty pro normální lidi? Tak to by se Vám mohl líbit dnes, poměrně v tichosti představený HTC Explorer.

Půjde totiž o opravdu malý a dle slov společnosti i levný telefon. Tomu bude na druhou stranu odpovídat i hardwarová výbava, 3.2“ displej s rozlišením 320×480 doplní pouze jednojádrový ale na druhou stranu ARMv7 procesor (tj. s podporou flashe) taktovaný na 600MHz, 512MB RAM a, což bude dle mého názoru asi největší slabina celého telefonu, jen 512MB vnitřní paměti. Ta ačkoliv bude rozšířitelná pomocí SD karet, tak nebude téměř zajisté stačit na větší počet, byť i z části na kartu, instalovaných aplikací.

Chybět nebude ani zadní 3MPx kamera, WiFi (b/g/n), Bluetooth 3.0 a baterie s kapacitou 1230mAh. Operačním systémem bude Android pravděpodobně ve verzi 2.3.5, chbybět logicky nebude ani graficka nadstavba HTC Sense 3.5.

Do prodeje se tento malý sympaťák dostane ve 4. čtvrtletí tohoto roku a je již jasné, že se jej dočkáme i v Evropě. Cenu pro ČR odhadujeme kolem 4 tisíc korun. K dostání bude poté ve 3 barevných variantách, konkrétně kovové, aktivní a námořní černi. Podstatně barevnější poté budou moci být zadní kryty, a to konkrétně kovově oranžové, modré, bílé anebo fialové.

Zdroj: ac

  • Flash nebude, CPU je Qualcomm MS7x27, jen ARMv6.

    • Petr Houška

      Cituji tiskovou zprávu:“Fast Intuitive Web Browsing: HTC Explorer provides a complete web browsing experience with Adobe® Flash® support“