Aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro Xperii Play oficiálně zrušena + info o aktualizacích pro ostatní Xperie

7

Když se před dvěma dny objevila poměrně důvěryhodná spekulace, že herní telefon Sony Ericsson Xperia Play nedostane aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, tak  mnozí doufali, že jde jen o chybu. Bohužel však nešlo.

Sony dnes serveru Phone Scoop potvrdilo, že aktualizaci na Andriod 4.0 Ice Cream Sandwich pro Xperii Play opravdu zrušilo, a že se tedy nedočkáme ani její finální verze ani žádných dalších testovacích beta verzí.

Důvodem je prý, cituji:

„Ice Cream Sandwich vyžaduje z hardwarového hlediska od telefonu více než Gingerbread. Android 4.0 je výkonnější OS a tedy vyžaduje více prostředků – aplikace na něm potřebují více RAM, více procesorového času a mají větší síťovou zátěž. Z interního testování a poznatků od vývojářů a komunity z beta verze ROM [viz naše zprávička] jsme zjistili, výrazné zhoršení zážitku u, na hardware náročnějších, her. A vzhledem k tomu, že je Xperia Play zaměřená na hraní, tak nemůžeme doporučit aktualizaci.

„Ice Cream Sandwich demands more from the phone hardware than Gingerbread. Android 4.0 is a more powerful OS and thus, more resource intensive – applications require more RAM, CPU power, and network bandwidth. From internal testing and feedback from the developer community on the beta ROM software release, we have seen a significant decline in user experience when running high performance games, as they are more demanding on the hardware. As gaming content is so integral to the core Xperia Play proposition, we cannot recommend an upgrade“

Na rozdíl od ostatních výrobců tak zde musíme uznat, že důvody zní poměrně rozumně. Díky vydání alespoň beta verze ROM navíc můžeme předpokládat, že se objeví velká řada komunitních ROM a kdo tak ICS bude opravdu chtít, tak si k němu cestu nalezne.

Naopak dobrou zprávu máme pro majitele ostatních Xperií. Pro jejich telefony se totiž aktualizace již výrazně přiblížila, konkrétně Xperia arc, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active a Sony Ericsson Live a Walkman by ji měly začít dostávat již příští týden.

zdroj: sony blog, pocketnow, talk

 

 

7 KOMENTÁŘE

  1. No me by spise zajimalo kdy bude na Galaxy Note,mel uz byt davno uvolnen…. Ale uz se o nem ani nemluvi 🙁 Fakt uz me ten Samsung pekne S… !!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here